Kuperjanovi retk tuleb taas!

KAIRI SUMERO, KAITSELIIDU JÕGEVA MALEVA REFERENT

22. veebruar 2017, 07:23
Ka 2017. aastal saab Jõgevamaal matkata Kuperjanovi partisanisalga jälgedes.

4. märtsil 2017 on taas kord võimalus võtta pere ja sõbrad kaasa ning liikuda Kuperjanovi partisanisalga jälgedes Puurmanist Tabiverre. Olenevalt ilmast ja soovist saab matkata nii jalgsi kui suuskadel. 23 kilomeetri pikkune retk on täpselt sobiv, et veeta üks tore päev heas seltskonnas ja värskes õhus.

Kõik huvilised saavad osaleda suusatades või matkates leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide austamiseks korraldataval retkel Puurmanist Tabiveresse. Oodatud on nii kaitseliitlased, kes saavad panna proovile oma varustuse, kui ka pered, kes soovivad veeta sportliku päeva vabas õhus ja heas seltskonnas. Retke pikkus on ligikaudu 23 km.

Alustatakse Puurmani mõisahoone eest ja lõpetatakse Tabivere vallamuuseumi juures. Raja skeemiga saab tutvuda SIIN või SIIN.

Isiklikud transpordivahendid saab jätta Tabiverre, kust korraldajad transpordivad osalejad stardipaika Puurmanis.

Nagu esimesel retkelgi, on ka see kord rajal kontrollpunktid, kus pakutakse sooja jooki ja avaneb võimalus oma teadmised-oskused proovile panna ning lahendada ülesandeid viies valdkonnas: riigikaitse, pääste, loodus, meditsiin, julgeolek. Finišis, Tabivere vallamuuseumis, pakutakse sooja suppi.

Riietuda tuleb ilmastikule sobivalt. Kaasa võib võtta sooja jooki ja suupisteid. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis. Korraldatud on esmaabi andmine. Rajale maha kedagi ei jäeta!

Registreeruda saab kuni 26. veebruarini. Registreeruda tuleb SIIN.

Retk on pühendatud partisanisalga mälestusele

Retk Puurmanist Tabiveresse on pühendatud 11.-13. jaanuarini 1919. aastal toimunud Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestusele. Neil päevil liikus partisanisalk formeerimiskohast Puurmani lossist vastu lahingutele Tabivere ümbruses. Retke vapil on kasutatud Puurmani vallast pärit Kuperjanovi partisani Ilmar Uusi käiseembleemi.

Retke vapil on kasutatud Puurmani vallast pärit Kuperjanovi partisani Ilmar Uusi käiseembleemi.

Ilmar Uus liitus partisanidega Puurmani mõisas, läbis kogu sõjatee ja lõpetas teenistuse kompanii veltveeblina. Tema panus riigikaitsesse jätkus Kaitseliidu ridades ja tema isamaalisuse järjepidevust hoiavad lapsed ning lapselapsed. Loe tema kohta ka SIIT.

Retke korraldavad Kaitseliidu Jõgeva malev, Naiskodukaitse Jõgeva ringkond, Noorte Kotkaste Jõgeva malev, Kodutütarde Jõgeva ringkond, Jõgeva Maavalitsus, Puurmani Vallavalitsus, Tabivere Vallavalitsus, Keskkonnaamet, Eesti Punase Risti Jõgevamaa Selts, Päästeameti Lõuna Päästekeskus, Jõgeva politseijaoskond ja Kuperjanovi jalaväepataljon.

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
Imeline Ajalugu pakub harivat lugemist kogu perele.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.
Ajakirjal on 142 000 lugejat.
Hind: e-arve püsimaksega 6,49 €, 1 aastaks 75 €
Telli Ajakiri