Arvatavad vampiirid maeti võikal moel

12. aprill 2017, 00:01
Kui inimesed kahtlustasid surnut vampiiriks olemises, tükeldasid nad tema laiba.

Keskajal pelgasid inimesed, et vampiirid tõusevad hauast üles. Selle vastu võeti kasutusele äärmuslikud ettevaatusabinõud.

Ligi 600 aastat tagasi maeti Poola külas Górzycas kolm inimest – üks naine ja kaks meest – üsnagi brutaalsel viisil. ­Surnukehadest torgati läbi vai, naisel ­purustati põlved ja noorema mehe pea kinnitati kahe kivi vahele.

Nüüd leidsid Poola ­arheoloogid nende skeletid küla surnuaia ääre­alalt ning eksperdid on ühel ­meelel: neid inimesi kahtlustati selles, et nad on vampiirid. Selleks, et takistada nende ülestõusmist, vigastati surnu­kehad ja kinnitati vaiaga maa külge.

Selgroost läbi löödud puitvai pidi surnu maa külge kinnitama.

Naise ja vanema mehe selgroog on ka selgelt deformeerunud, mistõttu arheo­loogid eeldavad, et neil oli küür. „Teistest ­erinevat kehaehitust peeti ­ilmselgeks ­märgiks, et inimene on vampiir,“ ütles luustikud leidnud Krysztof Socha  kohalikust Kostrzyni linnuse­muuseumist.

Samas on noore mehe skelett mõistatus, kuna esmapilgul tal kehalisi ­väärarenguid ei olnud. „Tema luustik näeb täiesti normaalne välja ja sellel pole ilmselgeid märke haigustest,“ ütles Socha.

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
Imeline Ajalugu pakub harivat lugemist kogu perele.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.
Ajakirjal on 142 000 lugejat.
Hind: e-arve püsimaksega 5,49 €, 1 aastaks 64 €
Telli Ajakiri