Maailma pööraseim kihlvedu

Raudse maskiga ümber maailma, seks kuumaõhupallis ja ujumine mürisevas Niagara koses – põikpäisus ja tung oma õigust tõendada on põhjustanud hullumeelseimaid kihlvedusid.

© PRINT COLLECTOR / GETTY IMAGES

BENJAMIN CHIRSTENSEN

7. OKTOOBER 2022

Läbi aegade on paljud inimesed, tavaliselt mehed, nõnda ägedasti vaielnud, et võitja selgitamiseks on läinud tarvis kihlvedu. Jules Verne’i romaanis „80 päevaga ümber maailma“ püüdis Phileas Fogg võita kihlveo abil varandust, kuid tegelikkuses on kihlvedu harva kedagi rikkaks teinud. Tunduvalt olulisem on saavutada rahulolu võimalusest öelda: „Mul oli õigus!“ Olgu kaalul au või kopsakas rahasumma, võistlejad on alati olnud valmis ületama erakordseid raskusi, et kihlvedu võita. Peatume pööraseimatel näidetel.

1 Piloot varastas oma jutu tõestamiseks lennuki

Thomas Fitzpatrick läks ühel 1956. aasta septembriõhtul pummeldama. Endine USA õhujõudude piloot sattus oma kodupubis New Yorgi Manhattani linnaosas tulisesse vaidlusesse teiste klientidega. Diskussioon tekkis teemal, kas on võimalik lennata New Jerseyst New Yorki veerand tunniga. Otsustanud tõestada, et tal on õigus, lahkus Fitzpatrick baarist ning sõitis 17 kilomeetri kaugusel New Yerseys asuvasse Teterboro lennujaama. Seal varastas ta kohalikust lennukoolist väikelennuki Cessna.

Fitzpatricku esimene mõte oli maanduda baari lähedal asuvas pargis, kuid ta suutis isegi joobnuna taibata, et ööpimeduses olnuks puude vahele laskuda liiga ohtlik. Seetõttu otsustas piloot maanduda keset Saint Nicholas Avenued. See läkski imekombel korda, ilma et keegi viga saanuks. Kõik, kes baaris viibisid, olid vaimustuses, kuid politsei mitte. Fitzpatrickule määrati trahviks 100 dollarit ehk umbes 970 eurot praeguses vääringus.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress