165 meetrit vabadusse

13. augustil 1961 eraldati Berliini perekonnad ja sõbrad üksteisest, sest SDV hakkas ehitama müüri Ida- ja Lääne-Berliini vahele. Üks üliõpilaste rühm otsustas müüri alla kaevata tunneli, et taas oma armastatutega ühineda. Kuude kaupa uuristasid nad end maa all edasi, kuklas pidev hirm, et nad paljastatakse.

© Ullstein Verlag

STINE OVERBYE

1. SEPTEMBER 2021

Kui Domenico Sesta oma ühikatoast lahkus ja Brandenburgi väravate juurde kiirustas, avastas ta kohkunult, et kuulujutt vastas tõele.

Sinna, Lääne-Berliini vanade linnaväravate ette, oli 13. augustil 1961 kogunenud suur rühm demonstrante, kes protestisid selle vastu, et Saksa Demokraatlik Vabariik (SDV) oli varastel hommikutundidel blokeerinud Ida- ja Lääne-Berliini piiri okastraadi ja suurte betoonplokkidega.

Domenico, kes oli pärit Itaaliast, kuid õppis nüüd Berliinis ehitusinseneriks, ühines protestijatega. Ta mõistis nagu kõik teisedki kiiresti, et ei suuda midagi teha. Ida-Saksa miilits hoidis erutatud rahvahulka veekahurite abil eemal ning piki kogu piiri oli ida ja lääne vahele üles rivistatud kett relvastatud valvuritest, kes ähvardasid tulistada, kui keegi püüab barjäärist läbi tungida.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress