17. sajandi raamat räägib tulnukate välimusest

Hiljuti leiti kuulsa hollandlase Christiaan Huygensi senitundmatu teos, milles ta kirjeldab marslaste väljanägemist ja tegevusalasid.

© HANSONSAUCTIONEERS.COM

JANNIK PETERSEN

7. OKTOOBER 2022

Inglismaa Hansonsi oksjonimaja töötaja Jim Spencer ei uskunud oma silmi, kui nägi talle hindamiseks toodud raamatut. See aastast 1698 pärit teos oli sensatsioon. Kuulus Hollandi füüsik, astronoom ja matemaatik Christiaan Huygens (1629–1695) avaldab raamatus omi mõtteid kosmoseelanike kohta – see oli 300 aastat tagasi väga ebaharilik teema.

Spenceri sõnul üritab Huygens raamatus kirjeldada tulnukate väljanägemist ning seda, millega nad võiksid tegelda ja kuidas kõlab nende muusika.

„Teos on omamoodi koomiline, kuid tuleb arvestada, et see tugineb toonastele teaduslikele teadmistele. Kes teab, kuidas meiegi kirjapandu kõlab 324 aasta pärast,“ lausus Spencer.

Raamatul on väga pikk pealkiri: „Taevalikku maailma avastamas ehk oletused planeetide maailmade tootmise, taimede ja elanike kohta“. Huygensi arvates on tulnukatel suure tõenäosusega käed nagu inimeselgi. Ta leiab: „Mida peaksime küll tegema asjadeta, mis on nii täpselt disainitud igasuguseks otstarbeks, nagu seda on käed?“

Samuti uskus Huygens, et kosmoseelanikud on kindlasti astronoomiahuvilised, nad liiguvad paatidega ning kuulavad hea meelega muusikat.

Loe ka neid artikleid

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress