Vaesest löömavennast Venemaa diktaatoriks

Poisina unistas Vladimir Putin spiooniks saamisest ja Nõukogude Liidu teenimisest. 1975. aastal läks unistus täide, kuid sellega ta ei rahuldunud. Putin soovis tippu jõuda ega jätnud selleks kasutamata ühtegi abinõu.

© Shutterstock

ANDREAS EBBESEN JENSEN

9. AUGUST 2022

Vladimir Vladimirovitš Putin sündis 7. oktoobril 1952 Leningradis (tänapäeva Peterburis). Väike blond külmade siniste silmadega poiss kasvas üles vaestes oludes. Tema kodu asus neljanda korruse ühiskorteris, mida Putinid pidid jagama kahe teise perekonnaga. Perel oli kasutada üks 20ruutmeetrine tuba ja nende elutingimused olid kohutavad. Katus lekkis, vanni ega sooja vett polnud ning trepi­koda kubises rottidest.

Putini vanemad kandsid nii kehalisi kui ka hingelisi arme, mis olid jäänud sõjast Natsi-Saksamaaga. Kaks vanemat poega olid surnud enne Vova sündi.

Lapsena sõjajärgse Leningradi varemeis seigeldes omandas Vova kiiresti poistekampade elureeglid. Ta märkas, et ei oska piisavalt hästi kakelda, ning asus tegelema spordiga: algul poksi, seejärel sambo ning 11aastaselt džuudoga. Kaklusoskus paranes, kuid nüüd mõistis Vova, et elus edenemiseks ei piisa sellestki: tarvis on ka õppida. Putin pidas hiljem just võitluskunstide teeneks, et ta tänavaelu haardest pääses.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress