50 000 aasta vanune hundikutsikas

Hundikutsikas on ainus jääajast pärit mumifitseerunud hunt maailmas.

© Government of Yukon

BUE KINDTLER-NIELSEN

1. JAANUAR 2019

Meist suurem osa teab Põhja-Kanadas asuvat Klondike’i 19. sajandi kullakaevajate ja suurte kullaleidude linnana. Sulavast igikeltsast ilmusid aga välja hoopis teistsugused aarded. Dawsoni linna lähedalt leidsid kullakaevajad kaks mumifitseerunud imetajat: hundikutsika ja põhjapõdravasika.

Leiud anti üle teadlastele, kes tuvastasid radiosüsinikumeetodi abil, et kehad olid umbes 50 000 aasta vanused. See paigutab need loomad viimasesse jääaega (u 115 0000–9600 eKr). Vanusest hoolimata on looma­muumiatel karvakate, nahk ja lihaskude üsna hästi säilinud, mis on selliste leidude puhul üliharuldane.

„Teadaolevalt on see ainus jääajast pärit mumifitseerunud hunt maailmas,“ ütles Grant Zazula, uurimistööga seotud kohalik paleontoloog. Pressikonverentsil tögas Zazula ka oma Vene kolleege, öeldes: „Varem olime veidi kadedad Siberi teadlaste peale, sest nad leiavad peaaegu igal suvel uue mammuti jäänused.“

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress