Imeline Ajalugu august, 08/2022 (132)

Ajakirja Imeline Ajalugu augustinumbri 92-l leheküljel kirjutame:

UUDISED: Uuem ajalooalane info (5 lk)

VIIS MINUTIT: Vladimir Putini tee võimule (2 lk)

KÜSI AJALOOLASELT: Põnevad küsimused ajaloolastele (5 lk)

EESTI VABARIIK 100: Mis toimus eri aastatel (6 lk)

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

SUUR KRIMISARI: Petturid ähvardavad harva relvaga. Selle asemel keelitavad nad ohvreid täiesti vabatahtlikult oma rahast loobuma. Tänavusuvises krimisarjas tutvustame kõige jultunumaid pettureid, kes on kergeusklikelt välja petnud miljoneid. (20 lk)

* Soodsad intressimäärad peibutasid väikehoiustajaid kontot avama Adele Spitzederi pangas. Raha käes, asus pankur seda vabalt kulutama. Pettus õnnestus aastaid, sest petturil oli ametkondade vastu tõhus relv.

* 1822. aastal müüsid sajad britid oma kodu, et reisida Poyaisi troopilisse paradiisi. Neil polnud aimugi, et see riik eksisteeris ainult sõjakangelase Gregor MacGregori kujutluses ja nad olid teel kindlasse surma.

* Neli relvastatud meest tungisid ühte Berliini panka. Nad võtsid 16 pantvangi, tulistasid valimatult endi ümber ja nõudsid põgenemiseks helikopterit. Korraga saabus panka surmavaikus.

* Kaunis, kuid puruvaene Mary esitles 17. sajandi Londonis end Saksa printsessina ning ahvatles rikkaid poissmehi endaga abielluma. Mehed said peagi omal nahal tunda, et tee sõgedast kiindumusest pankrotini on lühike.

* Jutlustaja Peter Popoff väitis, et tal on erilised võimed: ta suutvat jumalaga rääkida ja ravida tolle abiga haigeid. Üks valvas mustkunstnik sai petturi kõrgtehnoloogilisele pettusele siiski jälile.

APTEEKER MELCHIOR: Juba aastakümneid oleme oodanud säravat ja põnevat Eesti keskajast rääkivat filmi, mis kujuneks uueks „Viimseks reliikviaks“. Tänavu linastuski „Apteeker Melchior“, milles viiakse vaataja keskaegsesse Tallinna. Kas moodsate vahenditega on õnnestunud taasluua ajalooliselt autentne linn või vilksatab mõnes kaadris hoopis filmimeeste fantaasiamaailm, küsib Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiakogu hoidja Küllike Tint (6 lk)

HUNDI JA INIMESE LIIT: Kui nüüdisinimene migreerus Aafrikast Euroopasse, ootasid teda ees aplad koopalõvid, hiiglaslikud koopakarud ja võimsad neandertallased. Me saime kõigist jagu tänu koostööle ühe teise ohtliku kiskjaga – halli hundiga. (6 lk)

SKANDINAAVIA HIIUD: Põhjala mütoloogias räägitakse sellistest hiidudest nagu Thrymr, Surt ja Utgårdi Loki, kes olid jumalate vaenlased. Kuigi tänapäeval peetakse hiidusid kurjadeks, jääb mulje, et viikingid suhtusid neisse märksa sallivamalt. Kas pärimus hiidudest võib olla rajaneda mälestusel inimese kohtumisest neandertallasega? (4 lk)

FALKLANDI SÕDA: Kaks vana Briti pommituslennukit võtavad üle Atlandi ookeani ette pika tee Falklandi saarteni. Kui neil ei õnnestu argentiinlaste õhuväebaasi rivist välja lüüa, võib sõda brittidele lõppeda katastroofiliselt. (8lk)

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555