Imeline Ajalugu september, 09/2022 (133)

Ajakirja Imeline Ajalugu septembrinumbri 100-l leheküljel kirjutame:

UUDISED: Uuem ajalooalane info (5 lk)

KÜSI AJALOOLASELT: Põnevad küsimused ajaloolastele (5 lk)

EESTI VABARIIK 100: Mis toimus eri aastatel (6 lk)

OKULTIST HIMMLER: Heinrich Himmler oli painatud müstikast ja okultismist. SSi juht saatis kogu maailma ekspeditsioone, et leida jälgi aarja rassi pooljumalikest esivanemaist. (8 lk)

Imeline Ajalugu
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu keskel.

EESTI VABAMÜÜRLUS: Teosoofiat ja vabamüürlust harrastati Eestis ka kahe ilmasõja vahel. Meelis Piller ja Toomas Abiline uurivad lähemalt, millega Tallinna loožides tegeldi ning kes olid kõige mõjukamad loožiliikmed. (10 lk)

SKANDINAAVIA ARMASTUSLUGU: Alates 1889. aastast räägitakse Rootsi ohvitseri ja Taani tsirkuseprintsessi traagilisest armastusest. Leitnandi lapselapselapse arvates mõrvas tema vaarisa teadlikult oma väljavalitu. (4 lk)

SÕJAHULL KUNINGAS: Karl XII jumaldas sõdimist, kuid tema kergemeelsus läks Rootsile maksma suurriigi positsiooni. Selmet Poltava all saadud kaotusest õppida, põgenes sõjakuningas 1709. aastal luksuslikule puhkusele Türgi sultani juurde. (8 lk)

PÕHJAMAADE PATUD: Põhjamaade südametunnistusel on mitmesuguseid minevikus toime pandud jõledusi, nagu naiste-laste massihukkamised, LSD-eksperimendid homoseksuaalidega ja sundsteriliseerimine. (4 lk)

MÜÜDIMURDJA: Mis on šotlase kildi all? (2 lk)

HISPAANIA KODUSÕDA: 1936. aastal korraldas kindral Franco võimu saavutamiseks riigipöörde ja päästis valla Hispaania kodusõja. Hispaaniasse sõitis fašistide vastu võitlema üle 50 000 välismaalase. (10 lk)

AJALOOLINE HETK: Kosmosekoerad Belka ja Strelka (2 lk)

KESKAEGNE NEITSIKATSE: Tuhande aasta eest võis neitsilikkuse kaotus purustada naise unistused. Et ikkagi tanu alla pääseda, võtsid kavalad naised kasutusele verekaanid ja muud võtted, et läbida meeste nõutud neitsikatsed. (2 lk)

SURMAV SEKSIDROOG: Kümme Austria-Ungari ohvitseri said 1909. aastal kingiks tablette, mis väidetavasti pidid suurendama vastupidavust voodis. Kingitused saatis salakaval mõrvar. (4 lk)

RISTSÕNA: Hispaania kodusõda

VIKTORIIN: Idarinne

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Alo Lõhmus
Alo LõhmusToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555