Röövlikoobas varjas sünget saladust

Christman Genipperteinga oli 16. sajandi Saksamaa maanteeröövel ja sarimõrvar. 1581. aasta maikuus kohtas ta ühte noort naist, kelle elu ta otsustas säästa. See saigi talle saatuslikuks.

© Wolfgang Schild – Die Geschichte der Gerichtsbarkeit

IMELINE AJALUGU

9. JAANUAR 2023

Saksamaa maanteed kubisesid 16. sajandil röövlitest. Külmad ja märjad suved olid põhjustanud saagi ikaldumise ning inimesed nälgi­sid. Vaesus tõukas paljud kuri­tegevusele. Üks kurikuulsamaid röövleid oli Christman Genipperteinga, kelle kuriteod olid nii võikad, et need tagasid talle koha oma aja jultunumate mõrtsukate seas.

Allikaist ei selgu, kuidas Christman Genipperteinga kuritegelik karjäär algas. Tema kaasaegne kirjamees Caspar Herber tähendas üles, et Christman asus umbes 1569. aastal elama ühte koopasse, mis asus Bernkasteli linna lähedal Moseli jõe ääres. Koopast oli võimalik vaadelda maanteesid, mis kulgesid tähtsate linnade Trieri, Metzi ja Luxembourgi poole. Niipea kui Cristman silmas mõnda reisijate rühma, asus ta varitsusse ja ründas neid.

Et ohvrid ei saaks teisi rännumehi röövli asukohast informeerida, võttis ta neilt elu. Kui veretöös osalesid ka teised röövlid, siis tappis ta hiljem nad mürgitatud toiduga, et kogu rööv­saak endale saada.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress