Prostituut reetis mõrvari

Kui Prantsuse seltskonnadaam Eugénie Fougère 1903. aastal kuurort­linnast Aix-les-Bainsist mõrvatuna leiti, pidas politsei seda esiti lihtsaks röövmõrvaks. Röövmõrv see oligi, kuid kaugeltki mitte lihtne.

© Collection Kharbine-Tapabor / Imageselect

ELSE CHRISTENSEN

7. OKTOOBER 2022

Oli 20. september 1903, kell oli 8.15 hommikul. Prantsuse kuurortlinna Aix-les-Bainsi juuksur Jean Pelletier koputas ühe luksusvilla uksele. Ta pidi pisut kohendama kauneid pruune lokke, mille järgi oli nende omanikule – kurtisaan Eugénie Fougère’ile – antud hüüdnimeks Madame Chocolat. Nii oma soengu kui ka muude võlude abil oli see daam vallutanud hulganisti rikkaid armukesi.

Täna aga jäi soengu kohendamine ära. Pelletier sai hoopis suure vapustuse osaliseks. Maja ülemiselt korruselt kostsid meeleheitlikud karjed. Akna juures hüüdis üks naine, kelle nägu oli verega määrdunud.

Appikarjeid kuulsid teisedki.Mitu meest ruttasid kohale redeliga ja Pelletier ronis üles. Ta aitas naise välja ning hüppas ise aknast sisse.

Võigas vaatepilt

Juuksurit ootas ees võigas vaatepilt. Ühes toas lebas surnud toa­tüdruk ning magamistoast voodist leidis Pelle­tier oma püsikliendi kinni­seotuna ja lämmatatuna. Tuba oli läbi tuhlatud ja Fougère’i hinnalised ehted kadunud.

Akna juures appi karjunud vigastatud naine oli Victorine Giriat. Tema ülekuulamine andis politseile ­linna vapustanud mõrva kohta esmase info. Giriat rääkis, et oli Fougère’i seltsidaamina prouat eelmisel õhtul teatris saatnud. Pärast koju jõudmist läksid mõlemad puhkama. Mõni tund hiljem äratasid valjud hääled Giriat’ unest. Ta läks asja uurima, kuid teda rünnati pimedas koridoris.

Rahulikus kuurortlinnas toime pandud mõrv sai jututeemaks kogu Prantsusmaal. Joonistus pärineb Pariisi ajalehest Le Petit Journal.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress