Prostituut reetis mõrvari

Kui Prantsuse seltskonnadaam Eugénie Fougère 1903. aastal kuurort­linnast Aix-les-Bainsist mõrvatuna leiti, pidas politsei seda esiti lihtsaks röövmõrvaks. Röövmõrv see oligi, kuid kaugeltki mitte lihtne.

© Collection Kharbine-Tapabor / Imageselect

ELSE CHRISTENSEN

7. OKTOOBER 2022

Oli 20. september 1903, kell oli 8.15 hommikul. Prantsuse kuurortlinna Aix-les-Bainsi juuksur Jean Pelletier koputas ühe luksusvilla uksele. Ta pidi pisut kohendama kauneid pruune lokke, mille järgi oli nende omanikule – kurtisaan Eugénie Fougère’ile – antud hüüdnimeks Madame Chocolat. Nii oma soengu kui ka muude võlude abil oli see daam vallutanud hulganisti rikkaid armukesi.

Täna aga jäi soengu kohendamine ära. Pelletier sai hoopis suure vapustuse osaliseks. Maja ülemiselt korruselt kostsid meeleheitlikud karjed. Akna juures hüüdis üks naine, kelle nägu oli verega määrdunud.

Appikarjeid kuulsid teisedki.Mitu meest ruttasid kohale redeliga ja Pelletier ronis üles. Ta aitas naise välja ning hüppas ise aknast sisse.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress