Jumala tõhusaim suhtekorraldaja

Noor juut Saulus kiusas Kristuse järgijaid halastamatult taga, kuni teel Damaskusesse rääkis temaga Kristus ise. Saulus hakkas sestpeale kasutama nime Paulus ja tast sai üks usinamaid kristluse jutlustajaid. Paulus avas kristluse ukse kõigile rahvaile ja pani oma misjonitööga aluse kristluse tõusule maailmareligiooniks.

© Rembrandt: Pauluse vangistus, 1627 / Getty Images & shutterstock

ANTJE GERD POULSEN

APRILL 2023

Vihased juudid tõukasid ja peksid rusikatega endi keskel komberdavat meest. Mehe nimi oli Stefa­nos ja ta oli juut, aga ka Kristuse järgija. Ta oli sõnaosav jutlus­taja, kuid juutide meelest halvustas ta Jumalat ja Moosest. Seetõttu toodi Stefanos juutide suurkohtu ette, kus ta enda kaitseks välja astudes süüdistas hoopis juute Kristuse tapmises. Seepeale mõisteti Stefanos pikemata surma.

Jõudnud Jeruusalemma linnamüüri taha, hakkasid mehed maast kive korjama. Üks jõugu liikmeist oli noormees, kelle nimi oli Saulus. Ta oli tuntud kui äge kristlaste tagakiusaja. Sellel päeval jäi ta tagaplaanile ning valvas üksnes teiste kuubesid, kuni need Stefanost kividega loopisid.

Kividega surnuks loopimine oli Juudamaal tavaline karistus ka abielurikkumise ja religioossete rikkumiste eest.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress