Beebi röövimine vapustas maailma

Kui Charles Lindbergh lendas 1927. aastal üksinda üle Atlandi ookeani, sai temast üks Ameerika superstaare. Kõike, mida kangelaspiloot tegi, kajastati ajalehtede esikülgedel. Kui rööviti tema 20kuine poeg, olid kõik Ühendriikides vapustatud. Järgnes kolme aasta pikkune jaht röövlitele. Süüdlane tabati. Kas tema oli ikka ainus?

© BIPS / Getty Images, Hulton Archive / Getty Images & Print Collector

TROELS USSING

1. mai 2021

Väike Charlie suutis vaevu oma tumesiniseid silmi lahti hoida, kui lapsehoidja Betty asetas peaaegu kaheaastase poisi võrevoodisse. Lapsehoidja sättis suleteki hoolikalt pisikese selli villase pidžaama peale ja tõmbas siis voodi ette kokkuvolditava sirmi, mida kaunistasid taluloomade pildid.

Kuulsa piloodi kolonel Charles Lindberghi pojana oli väike Charlie tuntud üle maailma. Ajakirjanikud ja fotograafid käisid Lindberghi kannul ja tähelepanu ainult suurenes, kui ilmale tuli südamete­murdja Charlie, kelle ajakirjandus ristis beebi Lindyks. Charles ja tema naine Anne olid neid pidevalt taga ajava­test reporteritest väsinud ning lootsid, et ostes häärberi, mis asus New Jersey osariigis Hopewellis ühel kaugel künkal, võiksid nad pisut rahu saada.

Oli 1932. aasta 1. märtsi õhtupoolik, kui lapsehoidja Betty sisenes alakorruse elutuppa ning ütles Anne Lindberghile, et tema poeg on ülal teisel korrusel lastetoas uinunud.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress