Ühine löök pahategija rahakotile

Ajaloo võib-olla tõhusaim protestimeetod – boikott – nimetati Iiri mõisavalitseja järgi vastu tema tahtmist. Sealt alates on selge, et kui inimesed oma tahte ühendavad ja üheskoos midagi eitavad, on nad riikidest ja suurkompaniidest tugevamad.

© Alisdare Hickson

SEBASTIAN RELSTER

4. SEPTEMBER 2023

Teevargus surus impeeriumi põlvili

Üks ajaloo tuntuimaid – ja tõhusaimaid – boikotte toimus 1773. aastal Ameerikas. Sõda põlisrahvaste ja prantslaste vastu oli tühjendanud Briti koloniaalvõimude rahakoti ning parlament otsustas Ameerika kolooniates sisse seada uued maksud. Esmalt kehtestati need igat tüüpi paberile, seejärel värvile, klaasile, pliile ja eelkõige teele.

Uued maksud panid kolonistid mässama ning britid sunniti taganema. Enamik värskeid makse tühistati, kuid teele kehtestatud maks jäi kehtima.

Kolonistid sellega ei leppinud. Nemad hakkasid Briti Ida-India Kompanii teed boikottima ning tõid salaja sisse hoopis Hollandi kaupmeeste teed.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress