Coco Chanel õmbles end vaesusest välja

Klassikalise šanellkostüümi ja maailma kuulsaima lõhnaõli looja oli väga tugev ärinaine. Coco Chanel vihkas vaesust, mis oli teda lapsepõlves ümbritsenud, ning ta püüdis kogu elu tõestada, et on niisama palju väärt kui ühiskonna kõrgkiht.

© Getty Images

ANNA LARSDOTTER

1. MÄRTS 2021

See edulugu kõlab liiga uskumatuna, et olla tõsi. 1883. aastal sündis Prantsusmaal jumalast hüljatud Saumuri külas Gab­rielle Bonheur Chanel. Ema suri, kui Gabrielle oli 12aastane. Tüdruku isa, joomalembene turukaupmees, jättis oma viis last lastekodusse ja vaestemajja ega kohtunud lastega enam iial.

Gabrielle õppis juba noorena õmblema, kolis hiljem Pariisi ja avas väikese äri, millest kujunes moeimpeerium. Oma riietuse, ekstravagantse elustiili ning kuulsate armukestega sai Gabrielle’ist Coco Chaneli nime all Prantsusmaa üks tuntuimaid naisi.

Tollasel Prantsusmaal ootas lastekodulapsi üldjuhul elukestev vaesus, kuid Gabrielle töötas ennast säästmata ning võitles end vaesusest välja. Edu tegi temast moemaailma elava legendi, ent ta isiklik elu ei kulgenud ilma läbielamiste ja muserdavate katsumusteta.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress