Doktor Kellogg ajas saatanat välja maisihelvestega

50 aastat käisid rikkad ameeriklased palverännakuil dr Kelloggi juures, kes ravis neid palvete, taimse dieedi ja klistiiriga. Tohter arvas, et liha tekitab saatanlikku seksiiha. Seetõttu leiutas ta üheskoos vend Williga lihata hommikusöögi Kellogg’si maisihelbed. Selmet himusid alla suruda, tegid kuldsed helbed vendadest hoopis surmavaenlased.

© New York Public Library-Science Source / Imageselect & Shutterstock

NATASJA BROSTRÖM

1. NOVEMBER 2020

USAs Michigani osariigis oli saabunud öö, kuid kaks meest alles alustasid oma veidra tööga. Köögilaual seisis John Harvey Kellogg, käes ämber, mis oli keedetud nisu- ja maisiterasid ääreni täis. Põrandal oli ootel ta noorem vend Will Keith Kellogg, nuga käes. John tühjendas ämbri lehtrisse, mille kaudu libisesid terad köögilauale kinnitatud rullikute vahele, ning keeras vänta, nii et terad pressiti rullide vahel helvesteks ja kukkusid köögilauale. Will kaapis helbed noaga rullikute alt laualt kaussi.

Seejärel röstisid kaks venda helbeid ahjus, kuni need omandasid kuldse värvuse. Pärast seda maitsesid nad oma töö vilja. Kõik helbed olid krõbedad ja täiuslikult röstitud. Vennad olid astunud suure sammu lähemale eesmärgile valmistada toitev hommikusöök, mis suudaks ühtaegu võidelda nii kõhukinnisusega, millega oli hädas arvutu hulk ameeriklasi, kui ka talitseda inimeste ülearust seksihimu.

Vennad Kelloggid ei teadnud, et nad olid tol 1894. aasta ööl valmistanud maailma esimese portsjoni maisihelbeid. Kuldsed helbed tegid Will Kelloggist Ameerika Ühendriikide ühe rikkaima mehe, kuid tohutu edu hävitas vendade sõpruse igaveseks.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress