Eesti reisirong eksis Venemaale

Reisirong Balti Ekspress, mis pidas ühendust Leedu ja Poola piiril asuva Šestokai ning Tallinna vahel, sattus 1998. aasta juulis reisija­te ehmatuseks ootamatult Venemaale.

© Peeter Langovits / Postimees / Scanpix

IMELINE AJALUGU

24. JUULI 2023

Nimelt oli Lätis Cēsise lähedal raudtee suurte vihmasadude tõttu varisenud ning Balti Ekspress suunati ümber Pihkva–Orava liinile. Vene piirivalvureid unustati sellest informeerida ja nõnda sõitis rongitäis reisijaid, kelle seas oli nii eestlasi, soomlasi, sakslasi kui ka ameeriklasi, ilma mingi viisata Venemaale.

Vene võimud avastasid välismaise rongi alles Põtalovo jaamas ning siis korraldatud uurimise ajal ei lubatud reisijatel isegi vagunist välja värsket õhku hingama minna, rääkimata koju helistamisest.

„Rongi seismise ajal ei tohtinud tualett­ruumi kasutada. Hiljem lubati Vene mundrimeeste valve all raudteejaama käimlas käia,“ rääkis Posti­mehele rongis viibinud Saksa turist Volker Röwer.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress