Ekspert avastas järjekordse võltsitud Aleksander Suure

Professor Stefan Lehmann on kunstivõltsingute tunnustatud spetsialist. Nüüd leidis ta maailma ühest kuulsaimast kunstimuuseumist antiikskulptuuri, mille ehtsus on kaheldav.

© THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART

JANNIK PETERSEN

2. APRILL 2022

Ükski muuseum ei saa endale lubada võltsingute eksponeerimist, sest see hävitab nende usaldusväärsuse ning vähendab piletimüügist saadavat sissetulekut. Seetõttu pole pensionärist Saksa arheoloog Stefan Lehmann maailma muuseumijuhtide silmis eriti populaarne.

Stefan Lehmann seadis hiljuti kahtluse alla järjekordse teose ehtsuse. Jutt käib Aleksander Suure pronkspeast, mida eksponeeritakse USA New Yorgi kunsti­muuseumis Metropolitan Museum of Arts. Lehmanni sõnul ei ole portree­skulptuuri päritolu piisavalt tõendatud. Näiteks pole teada, kus asus skulptuur kuni 1970. aastateni, mil see ootamatult ühest Šveitsi erakogust välja ilmus. Ühtlasi leidis Lehmann, et pronkskuju soeng ei ole antiikajale omane ning seesugust ei kohta tolleaegsetel teiste suurte väejuhtide portreeskulptuuridel.

Professor Lehmann arvab, et võltsingu taga on müstiline Hispaania meister, kes on meisterdanud vähemalt 40 võlts­skulptuuri, mis kuuluvad siiani paljudesse kollektsioonidesse üle maailma.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress