Elumees rindel

Viimasel sõja-aastal oli Hermann Göring rohkem huvitatud hea aastakäigu veinidest kui sõjast. Adolf Hitleri kerekas riigimarssal nautis elu nii silmatorkavalt, et Heinrich Himmler kurtis, et teised tippnatsid pidid tema töö ära tegema.

© Bundesarchiv

SEBASTIAN RELSTER JA KASPER FOGED

3. DETSEMBER 2023

Kas teadsid, et Hermann Göring pandi kunagi vaimuhaiglasse, kuna ta töötas Rootsis tellimuslendude piloodina ja neelas uimastisõltuvuse kõrghetkel 40 oopiumitabletti päevas? Tutvustame Hermann Göringit, kes vedas alt isegi Nürnbergi sõjatribunali timukat.

Kuidas algas Göringi karjäär?

Hermann Göring oli just kui sõduriks sündi­nud. Harilik kool ei jätnud talle erilist muljet, kuid esmalt Preisi kadetikooli ning seejärel Berliini sõjaväeakadeemia distsipliin ja käsuliin sobisid noorele Hermannile iseäranis hästi.

Göring lõpetas õpingud 1911. aastal kiituskirjaga. Kui kolm aastat hiljem puhkes Esimene maailmasõda, saadeti ta jalaväeleitnandina läänerindele. Rindel võttis ta ette mitu hulljulget operatsiooni, näiteks osales jalgratastega ette võetud ratsa­rünnaku stiilis löökides Prantsuse liinide taha.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress