Eunuhh tegi Hiina mereriigiks

Rohkem kui 300 laeva, millel oli kokku peaaegu 30 000 meest, pidid admiral Zheng He juhtimisel demonstreerima Hiina võimu läänepoolsetele riikidele. Hiiglaslik laevastik heiskas purjed 1405. aastal. Sellest mereretkest sai esimene kokku seitsmest ekspeditsioonist, mis viisid hiinlased Aafrikasse välja.

© National Museum of China

TROELS USSING

29. NOVEMBER 2022

See nägi välja nagu ujuv linn, mis kõikus rahulikult üles-alla Jangtse jõel Hiina tolleaegse pea­linna Nanjingi lähedal. Paljud linnaelanikud olid sel 1405. aasta kuumal juulipäeval vee ääres koha sisse võtnud, et nautida uskumatult uhket vaatepilti, mida 317 laeva pakkusid. Jõgi oli laevu täis nii kaugele, kui silm nägema ulatus. Laevastik valmis­tus seilama Ida-Hiina merele ning sealt edasi laia maailma.

Värskelt tõrvatud ja lakitud džonkide ehk lamedapõhjaliste purjekate seas oli üks uhkem kui teine. Seal olid ka viie mastiga sõjalaevad, mis pidid laevastikku kaitsma vaenulike riikide laevastike ja piraatide eest. Leidus ka hiiglaslikke moonalaevu ja hobuste transpordilaevu, mil mõlemal oli pikkust üle 80 meetri. Ka kuuemastilised sõjaväe transpordi­laevad olid haruldane vaatepilt, kuna neil asus suurem osa ekspeditsiooni peaaegu 28 000 mehest.

 

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress