Eva Brauni püksikud müüdi oksjonil

© Humbert & Ellis Auctioneers

NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

1. JAANUAR 2020

Kollektsionäär, kes soovis anonüümseks jääda, ostis heleroosad püksikud, mis kunagi kuulusid Adolf Hitleri armukesele Eva Braunile. Kena broderiitikandiga aluspüksid, millel on tikitud Eva Brauni monogramm „EB“, müüdi ligi 5000 euro eest. Sama ostja omandas oksjonil ka Eva Brauni öösärgi umbes 3000 euro eest.

Jonathan Humbert, oksjonimaja Humbert&Ellis Ltd omanik, ütles,
et need rõivatükid olid „tõenäoliselt kõige ebaharilikumad esemed“, mida ta kunagi on müüma pidanud.

„Endistviisi valitseb kustutamatu huvi asjade vastu, mis kunagi kuulusid Teise maailmasõja aegsetele tähtsatele isikutele,“ nentis ta.

Oksjonimaja andmeil pärinesid müüdud rõivad ühest Euroopa suuremast kogust, kuid pole teada, kes oli aluspükste ja öösärgi eelmine omanik. Mõlema riideeseme siltide järgi on näha, et need on valmistatud 1944. aastal Baieris. Võimalik, et aluspesu varastati Hilteri kunagisest suve­residentsist Berghofist, mis asus Baieris. Berghofi vallutasid liitlased 1945. aasta mais. Liitlasväe sõdurid võtsid sealt kaasa palju esemeid, mis hiljem maha müüdi. Hitler ja Eva Braun viibisid Berghofis korduvalt ning pikalt. Kohtunud olid nad juba 1929. aastal, kui Eva oli kõigest 17aastane. Hitler abiellus temaga 29. aprillil 1945.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress