Haaremi saladused

18. ja 19. sajandil kujutasid elu Türgi haaremis maalikunstnikud, kes polnud kunagi sultani paleesse jalga tõstnud. Nende pildid aitasid luua müüti orgiatest ja teistest liialdustest.

© Fine Art Photography / Getty Images

STINE OVERBYE

1. OKTOOBER 2020

Tavaarusaama järgi oli sultani haarem üks patupesa, kus leegitses iha ning peeti kuumi seksiorgiaid. Tegelikult iseloomustas rangelt valvatud väravate tagust haaremit pigem rahulik pereelu, mida vahel tõesti katkestasid mõrvarlikud intriigid.

Ülemeunuhh vaatas asjatundlikult hindava pilguga noort orjatüdrukut, kes seisis haaremi värava juures. Tüdruk oli võimsa Osmanite impeeriumi halduri kingitus sultanile ning esmamulje põhjal jäi musta­nahaline eunuhh nähtuga rahule. Ta tundis oma isanda maitset ning teadis, et sultanil oli piimvalge naha, suurte silma­de ja roosikarva põskede vastu nõrkus.

Kõik need kaunidused olid olemas ka tüdrukul, kes ärevust tundes tema ees seisis. Ülemeunuhh silmitses teda tähelepanelikult pealaest jalatallani, et otsida vähimatki viga. Puseriti hambad või ebaterve nahk olnuks haaremivalvurile piisavad põhjused orjast loobumiseks. Ainult täiuslik naisekeha oli küllalt hea sultani jaoks, kes elas oma laiendatud pere­konnaga Topkapi palees pealinna Konstantinoopoli keskel.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress