Hammas hamba vastu: pantvangi­draama Stockholmis

Terrorirühmitus Rote-Armee-Fraktion on Stockholmis hõivanud Lääne-Saksamaa saatkonna ning võtnud 12 pantvangi. Plaan on sundida Saksa valitsust vabastama vangistatud kaaslasi, kuid kantsler Helmut Schmidt keeldub läbirääkimistest. Seepeale hakkavad terroristid pantvange maha laskma – ühe iga tunni tagant.

© INTERFOTO Sammlung Rauch / Imageselect

JAN HEDEGAARD & TORSTEIN WEPER

1. OKTOOBER 2020

Stammheimi vanglat Stuttgardis peetakse Lääne-Saksamaa turvalisimaks ning seal istuvad riigi kõige ohtlikumad kurjategijad. Nende seas on ka Andreas Baader, Gudrun Ensslin ja Ulrike Meinhof, kes asutasid 1970. aastal ultravasakpoolsete terroristide rühmituse nimega Punaarmee Fraktsioon ehk Rote-Armee-Fraktion (RAF). Seda teatak­se ka Baaderi-Meinhofi rühmana.

Vanglas juba paar aastat kohut oodanud kolmikule on esitatud süüdistus mõrvades ja pangaröövides ning lõhkekehade kasutamises. Nende eriliseks sihtmärgiks on olnud Ameerika Ühendriikide sõjaväebaasid.

Kohtumenetlusega on plaanis alustada siis, kui valmis saab vangla lähedale ehitatav uus moodne kohtuhoone. Müürsepad on oma töid lõpetamas ning helitehnikud jändavad tohutu suures kohtusaalis juba valjuhääldite süsteemi paigaldamisega.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress