Hitleri okultne maag

Heinrich Himmler oli painatud müstikast ja okultismist. SSi juht saatis kogu maailma ekspeditsioone, et leida jälgi aarja rassi pooljumalikest esivanemaist.

© AWETIDE.FANDOM.COM

STINE OVERBYE

5. SEPTEMBER 2022

Need viis natsi, kel vurrud pügamata, juuksed sassis ja seljas kortsus tuulejakk, ei sarnanenud kaugeltki SSi ohvitseridega. Meeste kamraadid kodus Saksamaal olid siledaks raseeritud ning kandsid keha järgi õmmeldud musti mundreid.

Nende ohvitseride ebatavalist välimust õigustas nende missiooni erakordsus: nad olid Himaalajas ning nende ülesande oli sõnastanud SSi juht Heinrich Himmler. Sakslaste karavan, mis koosnes raske varustusega koormatud kohalikest kandjatest, ponidest ja muuladest, liikus mööda kitsaid teeradu läbi mäekurude ning ületas hädavaevu järske nõlvu. Ekspedit­siooni juhtis lihaseline zooloog, SS-Untersturmführer Ernst Schäfer.

See 28aastane teadlane oli tuntud ja karastunud maadeuurija. Ta oli varem osalenud kahel Tiibeti ekspeditsioonil. Erinevalt varasemast ei olnud seekord tema huvi aga keskendunud maailma katusel elavatele loomadele.

Nüüd oli Ernst Schäfer oma mees­konnaga tunduvalt tähtsamal missioonil. Heinrich Himmler oli nimelt veendunud, et elitaarse aarja rassi juured asuvad Tiibetis. Aarjalaste hulka luges ta mõistagi ka sakslasi Seetõttu saatis tippnats 1938. aasta aprillis Schäferi ja tema neli kaaslast Himaalaja peadpööritavatesse mägedesse teadusekspeditsioonile, mis pidi tema teooria tõestama.

Alates 1929. aastast olid Saksa teadlased uurinud Kesk-Aasiat ning üks neist kinnitas, et näiteks Afganistani Hindukuši piirkonnas olevat ta kohanud üllatavalt palju blonde sinisilmseid inimesi. Himmleri meelest said need olla üksnes sakslaste unustatud rassikaaslased.

Himmler uskus, et üle 3000 aasta vanune hindu hõimude müüte ja rituaalseid tekste sisaldav „Rigveda“ sisaldab selgeid viiteid iidsele päikesereligioonile, mis oli pärit Euroopast. Seetõttu oli käsikiri Himmleri arvates oluline dokument põhja­maa rassi ja teiste sarnaste rasside ajaloo ja varase olemasolu kohta Aasias.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress