Hitleri okultne maag

Heinrich Himmler oli painatud müstikast ja okultismist. SSi juht saatis kogu maailma ekspeditsioone, et leida jälgi aarja rassi pooljumalikest esivanemaist.

© AWETIDE.FANDOM.COM

STINE OVERBYE

5. SEPTEMBER 2022

Need viis natsi, kel vurrud pügamata, juuksed sassis ja seljas kortsus tuulejakk, ei sarnanenud kaugeltki SSi ohvitseridega. Meeste kamraadid kodus Saksamaal olid siledaks raseeritud ning kandsid keha järgi õmmeldud musti mundreid.

Nende ohvitseride ebatavalist välimust õigustas nende missiooni erakordsus: nad olid Himaalajas ning nende ülesande oli sõnastanud SSi juht Heinrich Himmler. Sakslaste karavan, mis koosnes raske varustusega koormatud kohalikest kandjatest, ponidest ja muuladest, liikus mööda kitsaid teeradu läbi mäekurude ning ületas hädavaevu järske nõlvu. Ekspedit­siooni juhtis lihaseline zooloog, SS-Untersturmführer Ernst Schäfer.

See 28aastane teadlane oli tuntud ja karastunud maadeuurija. Ta oli varem osalenud kahel Tiibeti ekspeditsioonil. Erinevalt varasemast ei olnud seekord tema huvi aga keskendunud maailma katusel elavatele loomadele.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress