Hiiglasliku hauakääpa seest leiti Ukraina Stonehenge

Ukraina lõunaosast leiti meetrikõrgustest kivirahnudest koosnev ring, mis asus ühe suure hauakääpa sees. Rajatis meenutab pisut Stonehenge’i, kuid on sellest vanem.

© Archdnipro

JANNIK PETERSEN

1. OKTOOBER 2021

Ukrainas Dnipro (Dnepropetrovski) linna juures sattusid maanteed rajanud töölised künkale, mis osutus hauakääpaks. Kuna kääbas oli omalaadsete seas tohutult suur – 120 meetrit lai ja 7 meetrit kõrge –, on arheoloogilised kaevamised kestnud nüüdseks juba mitu kuud.

Kääbashauast leidsid arheoloogid 24 inimese maised jäänused, ent märksa olulisemaks leiuks osutus 18meetrise läbimõõduga kiviring, mis koosneb meetrikõrgustest kividest.

Pinnasesse mattunud kiviring viis arheoloogide mõtted kohe Inglismaal asuvale kuulsale Stonehenge’ile. Vastupidi Inglismaa tuntud kiviringile arvavad Ukraina eksperdid teadvat oma kiviringi funktsiooni. See ehitati tõenäoliselt omalaadse vundamendina, mis pidi takistama peale kantava pinnase laiali vajumist. Sedasi sai ehitada kõrgema hauakääpa.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress