Hiina keisri armeesse lisandus tuhandeid terrakotasõdureid

© Shutterstock

JANNIK PETERSEN

7. JUUNI 2022

Hiina teadurid leidsid keiser Qin Shi Huangdi (259–210 eKr) hiigelsuurest hauakompleksist 20 uut terrakotasõdalast. Avastus tehti siis, kui sellest kompleksist kaevati välja juba teadaolevaid sõdalasekujusid. Kompleks asub Hiina keskosas Shaanxi provintsis.

Uute leidude seas oli näiteks ühe väejuhi ja mitme kõrgema ohvitseri kujud. Eeldatavasti saadakse tänu neile uusi teadmisi toonaste kõrgema astme sõjaväelaste kohta. Muinasteadlasi huvitavad näiteks 3. sajandi kõrgemate sõjaväelaste relvad ja turvised.

Arvatavasti on leitud 20 uut sõdalast üksnes jäämäe tipp. Praeguseks on välja kaevatud juba umbkaudu 2000 terrakotasõdalast, ent Hiina teadlaste hinnangu järgi mahub hauakompleksi kuni 20 000 sõdalase kuju. Edasiste väljakaevamiste käigus loodetakse leida veel vähemalt 6000 uut kuju – nii sõjamehi kui ka hobuseid.

Uued leiud ei ole siiski niisama hästi säilinud kui varasemad. Paljud neist on purunenud, kuid arheoloogid arvavad, et neid on võimalik uuesti kokku panna. Siis saab neid tulevikus eksponeerida üheskoos ülejäänud tohutu terrakota­armeega, mis 1974. aastal juhuslikult arheoloogilistel väljakaevamistel avastati.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress