Hiinas kaevati välja väike terrakotaarmee

Miniatuurne terrakotaarmee koosnes 49 ratsanikust ja 300 sõdurist.

© East View Press & Chinese Cultural Relics

BUE KINDTLER-NIELSEN

1. APRILL 2019

Ida-Hiinas leidsid arheoloogid u 2100 aasta vanuse haua, milles olid hauapanusteks tillukesed savikujud. Muljet avaldav arheoloogiline leid koosneb u 500 savikujust: sõduritest, hobustest ja metsloomadest. Kujud olid hauas paigutatud miniatuursesse valvetornide ja viljaladudega kindlusesse, milles leidus isegi teater. 

Leid meenutab terrakotasõdurite armeed, mis leiti Xiani linna juures 1974. aastal. Seal koosnes sõjavägi u 6000 inimesesuurusest kujust. Seda leidu peetakse Hiina suurimaks arheoloogiliseks leiuks. Need sõdurid pidid valvama Hiina keisri Qin Shi Huangdid tema hauas ning kaitsma teda järgmises elus. Uus, sarnaste sõdurikujudega leid tõendab seda, et teisedki Hiina kuninglikud isikud lasid end 210. aastal eKr surnud keiser Qini matustest inspireerida.
Nagu Qini terrakotasõjavägi, on ka uue leiu kujud põletatud savist, kuid need on ainult u 30 cm kõrgused. Kujud on siiski väga detailirikkad ning neil on relvad, turvised ja kiivrid, mis vastavad Hani dünastia ajal kasutatutele, mistõttu dateeritigi haud just sellesse aega.

Kujude paigutuse järgi hauas arvavad arheoloogid, et tegelik mausoleum, mis rajati tõenäoliselt mõnele printsile, peab olema kuskil läheduses, kuid võib olla jäänud raudtee vms ehitise alla.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress