Hispaania laeva vraki ümbert leiti suur aare

Sajandite eest uppunud Hispaania kullalaev arvati olevat väärtesemeist ammu tühjaks röövitud, kuid nüüd tuli selle 17. sajandi laevavraki ümbert päevavalgele tõeline aare.

bahamasmaritimemuseum.com

IMELINE AJALUGU

11. MÄRTS 2023

Kui aardeid vedanud laeva hukust on möödas 367 aastat, siis tundub üsna tõenäoline, et selle aja jooksul on vrakile kindlasti tehtud röövretki. Ka Hispaania galeooni Nuestra Señora de las Maravillas vraki kohta uskusid paljud, et sellelt pole väärtasju mõtet enam otsida.

Laev uppus 1656. aasta jaanuaris Bahama ranniku lähedal ning pardal olnud 650 inimesest pääses ainult 45. Aastate jooksul on nii arheoloogid kui ka aardekütid vraki juures käinud, lootes leida hiiglaslikku kulla ja hõbeda aaret, mida teati olevat laeva lastiks olnud, kuid edutult.

Seega ei hellitanud ka hiljuti vrakile ette võetud ekspeditsiooni liikmed erilisi edulootusi. Osaliselt nõnda lood olidki. Vrakk ise oli kõigest väärtuslikust täiesti tühi, ent aare lebas laiali mööda merepõhja. Vraki ümbert ligikaudu 13ruut­kilomeetriselt alalt leiti suurel hulgal kulda, hõbedat ja ehteid.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress