Hitleri õhuloss: operatsioon Seelöwe

Kui Prantsusmaa 1940. aasta suvel langes, sai Hitler kontrolli suure osa Euroopa mandri üle. Tema järgmine sihtmärk oli Suurbritannia. Füüreril olid seoses Briti saartega suured unistused, mis aga ei teostunud kunagi.

© Shutterstock

TROELS USSING

1. DETSEMBER 2021

Saal lausa särises vaimustusest, kui Berliini Krolli ooperimaja kõnepulti tõusnud Hitler oma parteikaaslastele pilgu pööras. Viimased päevad oli füürer veetnud Baieris oma alpikodus, kus ta oli lihvinud kõnet, mida ta nüüd kohe pidama hakkas. See kõne oli nii oluline, et propagandaminister Joseph Goebbels oli korraldanud selle raadioedastuse kogu maailmale.

Kõne algas 19. juulil 1940 kell 19. Kaitseks Briti pommitajate rünnakute vastu patrullisid Berliini taevas Saksa lennukid.

Hitler kiitis alguses Saksa armeed, kes olid saavutanud võidu Prantsusmaa, Belgia ja Hollandi üle. Kõne teravik oli aga suunatud Suurbritannia vastu, kes oli kaotanud 70 000 sõdurit ning pidanud Dunkerque’i randadelt põgenedes sinna maha jätma tohutu koguse varustust ja laskemoona.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress