Hitleri tankikütid

Kui Teine maailmasõda puhkes, värbas Saksa armee erilist tüüpi sõdureid – tankikütte. Neil oli üks lahinguvälja ohtlikemaid ülesandeid: hävitada vaenlase mitmetonnised raskelt relvastatud soomuskoletised.

© Imeline Ajalugu

BENJAMIN ALKAERSIG CHRISTENSEN & NIELS-PETER GRANZOW BUSCH

30. NOVEMBER 2023

Hans Roth kuulis Nõu­kogude tankide roomikute tontlikku metalset lõginat ammu enne, kui need nähtavale ilmusid. Roth ja tema rühmakaaslased, keda kutsuti tankiküttideks, silmitsesid pingsalt pimedust.

Oli 1941. aasta 3. juuli hommik, kell näitas 3.30. Rothi kaitsekraav asus Lääne-Ukraina künklikul maastikul. Künkad ja puud pakkusid üksusele head kaitset, mille varjus tuli täita ülesanne: hävitada vaenlase tankid.

„Künkal meie ees tulid kiirustades nähtavale venelased,“ märkis Hans Roth hiljem oma sõjapäevikus. Roth ja tema kaaslased panid oma 300kilogrammised tankitõrjekahurid PaK 36 positsioonidele, samal ajal varjust venelasi jälgides. „Sihtmärk 70 meetrit. Põrgu päralt, olge vait! Rahu. Las need sead tulevad lähemale. 100 meetrit … 90 meetrit … 80, nüüd 70 meetrit!“

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress