Hollywoodi staarid käisid Riias lahutamas

© Scanpix / Mary Evans Picture Library 2013

ALO LÕHMUS

28. DETSEMBER 2023

Sõjaeelses Lätis kehtis toonase maailma üks liberaalsemaid abieluseadusi, mis muutis riigi „abiellumise ja lahutamise Mekaks“.

Esimese maailmasõja järel varisesid paljud senised sotsiaalsed dogmad ning naiste emantsipatsioon väljendus nii uudses riietusstiilis, tööelus kui ka abielureeglite muutumises. Äsja iseseisvunud Läti vabariigis vastu võetud abieluseadus oli toonase maailma üks liberaalsemaid, kirjutatakse Läti raadio koduleheküljel.

Abiellumiseks polnud nüüd vaja ilmuda kirikuõpetaja ette, vaid selle toiminguga sai ühele poole ka riigiametniku juures. Lahutamiseks piisas vaid sellest, kui abikaasad olid tõestatult elanud lahus kolm aastat.

„Lätist sai selles valdkonna üks progressiivsemaid riike maailmas, nö abiellumise ja lahutamise Meka, mis ahvatles paljusid välismaalasi kasutama Läti liberaalset seadust lahutuse saamiseks või abiellumiseks,“ nentis Läti raadio.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress