Stalin näljutas Ukraina alluma

Kollektiviseerimine mõjus Ukraina põllumajandusele laastavalt ning sellele lisandus 1932. aastal põud. Stalin leidis, et kriisi ei tohi lasta raisku minna, ja kasutas näljahäda vastaliste ukrainlaste murdmiseks. Levima hakkas kannibalism.

© IMAGESELECT

ELSE CHRISTENSEN

17. OKTOOBER 2022

Harkivi-lähedane lastekodu kubises 1933. aastal ala­toidetud Ukraina lastest. Kõigil neil olid kõhud paistes ja nad karjusid südantlõhestavalt, kuna nende haavanditega kaetud kehad valutasid. Ühel päeval jäi maja kahtlaselt vaikseks.

Muretsedes läksid kaks lastekodus tööta­nud vabatahtlikku vaatama, mis oli juhtunud. Rühm lapsi oli kogunenud ühe poisi ümber.

„Teised lapsed sõid väikest Petrust. Nad rebisid tema küljest tükikesi ja sõid neid. Väike Petrus tegi sedasama. Ta rebis enda küljest tükke ja sõi neid. Teised lapsed surusid oma huuled tema haavade vastu ja jõid tema verd. Me viisime lapse näljaste suude juurest eemale, ise nuttes,“ meenutas üks vabatahtlikest.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress