Soisesse ja sääskedest kihavasse metsa rajasid sakslased 1940. aastal füüreri salajase peakorteri Hundikoopa. Seal veetis Hitler Teise maailmasõja ajal üle 800 päeva, hoides oma kindraleid lühikese lõa otsas ja juhtides isiklikult pealetungi Nõukogude Liidu vastu. Elu Hundikoopas mõjus Hitlerile aga rängalt ning peagi hakkas ta vaenlasi nägema kõikjal.
© Getty Images
JEPPE NYBYE & JANNIK PETERSEN
1. NOVEMBER 2019
Kindralfeldmarssal Wilhelm Keitel oli 1944. aasta juulis teel Saksamaa kõige idapoolsemasse nurka. Nagu alati, kui see Hitleri lähim sõjaline nõuandja Hundikoopasse lendas, vaatas ta lennukiaknast välja ja lasi pilgul libiseda üle all paistva maapinna.
Temast allpool laius metsavaip nii kaugele, kui silm ulatus. Feldmarssal ei nautinud aga sugugi puutumatu looduse vaadet. Selle asemel lõi ta aega surnuks, püüdes leida Hitleri punkrit.
Erinevalt vaenlase luurelennukite meeskondadest teadis kindralfeldmarssal, kuhu vaadata: Hundikoobas asus Ida-Preisimaa Rastenburgi linnast 8 kilomeetrit idas metsa sees.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud