Hundikoobas - elu punkris murdis Hitleri

Soisesse ja sääskedest kihavasse metsa rajasid sakslased 1940. aastal füüreri salajase peakorteri Hundikoopa. Seal veetis Hitler Teise maailmasõja ajal üle 800 päeva, hoides oma kindraleid lühikese lõa otsas ja juhtides isiklikult pealetungi Nõukogude Liidu vastu. Elu Hundikoopas mõjus Hitlerile aga rängalt ning peagi hakkas ta vaenlasi nägema kõikjal.

© Getty Images

JEPPE NYBYE & JANNIK PETERSEN

1. NOVEMBER 2019

Kindralfeldmarssal Wilhelm Keitel oli 1944. aasta juulis teel Saksamaa kõige ida­poolsemasse nurka. Nagu alati, kui see Hitleri lähim sõjaline nõuandja Hundikoopasse lendas, vaatas ta lennukiaknast välja ja lasi pilgul libiseda üle all paistva maapinna.

Temast allpool laius metsavaip nii kaugele, kui silm ulatus. Feldmarssal ei nautinud aga sugugi puutumatu looduse vaadet. Selle asemel lõi ta aega surnuks, püüdes leida Hitleri punkrit.

Erinevalt vaenlase luurelennukite meeskondadest teadis kindralfeld­marssal, kuhu vaadata: Hundikoobas asus Ida-Preisimaa Rastenburgi linnast 8 kilomeetrit idas metsa sees.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress