SDV agendid vaenlasega sängis

Ida-Saksamaa agendid sokutati Lääne-Saksamaale, kaasas lilled, vein ja pakk kondoome. Nende ülesanne oli võrgutada üksildasi sekretäre ning panna need naised endi huvides spioneerima.

© KEYSTONE / STRINGER / GETTY IMAGES

ELSE CHRISTENSEN

16. NOVEMBER 2022

Kolmekümne kahe aastasel Gabriele Kliemil polnud vähimatki aimu, et kõigest mõne minuti pärast kohtub ta oma elu armastusega. Oli 7. juuli 1977. Valla­line naine istus parajasti Lääne-­Saksamaa pealinnas Bonnis kohvikus, mille nimi oli Rheinpavillon, ning ootas ühte tuttavat.

Gabriele oli USA saatkonna tõlk. Pikk tööpäev oli seljataga ning nüüd nautis ta hilise kohvitassi taga vaadet Reini jõele. Tema tuttav laskis ennast miskipärast oodata.

Mõne aja pärast lähenes tema lauale hoopis üks tundmatu mees. Gabriele tõstis silmad – ja oli otsekohe kadunud. Mees oli pikk, blond, nähes välja just kui fotomodell. Naine oli kohe esimesest pilgust lummatud.

„Kui ma ainult sellise mehe endale kallimaks saaksin,“ kihutas Gabriele peast läbi mõte. Naise hämmastuseks küsis mees, kas võib tema lauda istuda.

Ennast Frank Dietzelina tutvustanud härra lausus, et tal on naisele teade: Gabriele tuttav olevat ootamatult haigestunud. Dietzel lisas, et ta oli tuttavale tõotanud ise naisele seltskonda pakkuda, ning tellis oma sõnade kinnituseks pudeli veini.

Õhtul Gabriele peaaegu hõljus koos Frankiga Bonni tänavail. Ta oli kõrvuni armunud.

Tule minevikku!

Meie lugude täies mahus lugemiseks pead olema tellija.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Ainult digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress