Slaavlased Põhja-Saksamaal

7. sajandil asustasid Oderi ja Elbe jõe vahelise ala polaabi slaavlased. Uutel elanikel ei olnud kirjakeelt ning nad kummardasid veidraid jumalaid ja nende relvad olid armetud. Naabrid hakkasid nende peale hammast ihuma.

© FINE ART IMAGES / IMAGESELECT

BJØRN BOJESEN JA ANDREAS ABILDGAARD

7. OKTOOBER 2022

Umbes 375. aastal läksid liikvele tohutud inim­hulgad. Euroopas toimusid põhjalikud muutused. Põhjast ja idast tulnud rahvad rändasid lõunasse otsima sealsest pehmemast kliimast paremaid elutingimusi. Läänegoodid vallutasid Rooma, rüüstasid Itaaliat ja jõudsid Hispaaniasse. Vandaalid seilasid Põhja-Aafrikasse ja praeguse Venemaa steppidest pärit hunnid jõudsid välja nüüdsele Prantsusmaale.

Oma teekonnal röövisid rändrahvad kõike, mida vajasid. Rahvad, kes neile teele ette jäid ning kõik kaotasid, olid samuti sunnitud rändama. Selle tagajärjel jäid suured Põhja-Euroopa piirkonnad elaniketa.

Põhja-Saksamaa oli hüljatud

Üks hüljatud alasid asus tänapäeva Põhja-Saksamaal Elbe ja Oderi jõe vahel. Umbes 500. aastal ei elanud seal peaaegu ühtegi hingelist. See andis võimaluse ühele rahvale – polaabidele. Need muistsed lääneslaavlased rändasid Karpaa­tidest üles loodesse. 7. sajandil tungis Elbe ja Oderi jõgede vahelisse piirkonda kuni 50 lääneslaavi ehk polaabi hõimu. Polaabide seas olid ka vendid ehk sorbid.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress