Ilmub esimene Looming

1923. aasta 27. aprillil ilmus Eesti Kirjanikkude Liidu ajakirja Looming esimene number. Vastutavaks toimetajaks oli Friedebert Tuglas. Toimetusse kuulusid veel August Alle, Eduard Hubel (Mait Metsanurk), August Kitzberg, Gustav Suits ja Marie Under.

© Tallinna Kirjanduskesksu

IMELINE AJALUGU

27. APRILL 2022

Tänapäevani ilmuv Looming kuulub traditsiooniliste almanahhi tüüpi kirjandusajakirjade hulka, mille põhi­taotluseks on algusest peale olnud uudiskirjanduse avaldamine ning eesti kirjanduse hetkeolukorra kajastamine kogu selle mitmekülgsuses, vältides kildkondlikkust ja kambavaimu.

Kuna Loomingu kaastöölisteks on olenemata nende maailmavaatest ja esteetilistest hoiakutest enamik eesti tuntumaid kirjanikke ja kirjandusarvustajaid nii hästi vanemast, keskmisest kui ka nooremast põlvkonnast, siis on Loomingut sageli nimetatud parlamentaar­seks ajakirjaks.

Loomingu põhistruktuur on aastatega välja kujunenud: ilukirjandus, kirjanikuesseistika ja artiklid, uudiskirjanduse arvustused ja ringvaade.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress