Suur kevadine tühjendusmüük!

Maikuus on Imelise Ajaloo raamatud eriti magusate hindadega. Hinnasildid algavad lausa 1 eurost. Heida pilk meie veebipoodi ja vali endale suveks mõnusat lugemist.

© IMELINE AJALUGU

IMELINE AJALUGU

8. MAI 2023

Kuni 21. maini on ligikaudu 200 Äripäeva kirjastuse raamatut saadaval väga soodsate hindadega. Heida pilk meie raamatupoodi ning vali välja raamatud, mida sooviksid soodsa hinnaga tellida. Allpool tutvustame mõnda neist raamatutest lähemalt.

Sapiens

Inimkonna lühiajalugu

Yuval Noah Harari, 560 lk

© IMELINE AJALUGU

See teos on tänaseks saanud kultusraamatuks, tõeliseks bestselleriks. Yuval Noah Harari läbimurderaamat „Sapiens“ on meie ostetuim raamat läbi aegade.

Raamatu algus on ligi 70 000 aasta taguses ajas, mil hakkas välja kujunema inimteadvus. See uurib esmalt, missugust rolli mängis Homo sapiens globaalsete ökosüsteemide kujunemises ja mil moel pandi alus tänapäevase maailma tekkele. Seejärel vaadeldakse võimsaimate impeeriumide tärkamist ja arenemist ning seostatakse ammuseid suundumusi tänapäevaste teadussaavutustega, uurides üksiksündmusi laiemate ideede kontekstis.

Dr Harari kutsub lugejat ka tulevikku vaatama. Mõne viimase aastakümne jooksul on inimene asunud oma tahtele allutama loodusliku valiku seadusi, mis on nelja miljardi aasta vältel kujundanud elu maakeral. Meil on tekkimas võime kujundada mitte üksnes endi ümber olevat maailma, vaid ka iseennast. Kuhu see meid välja viib? Kelleks me õigupoolest saada soovime?

Kaartide, fotode ja skeemidega ilmestatud köitev jutustus ei jäta ükskõikseks kedagi, kellele lähevad korda meie minevik ja tulevik. Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Suur sõda ja Eesti

1941-1944

Peeter Kaasik, 360 lk

© IMELINE AJALUGU

„Juba raamatut sirvides tuli südamest soov püsti tõusta ja aplodeerida. Sõjaajaloolane Peeter Kaasik on teinud ära suure töö ning selgitanud eestimaalastele selgelt, värvikalt ja põhjalikult, mis toimus meie territooriumil alates sellest, kui algas Saksamaa rünnak Nõukogude Liidule, kuni Eesti nii-öelda vabastamiseni punavägede poolt.“ Nii juhatab oma arvustuse selle teose kohta sisse suur raamatusõber ja –arvustaja, Õhtulehe ajakirjanik ning raamatublogi pidaja Jaan Martinson.

Siiani on puudunud tänapäevane populaarteaduslik teos, mis võtaks kokku 1941. aasta sõjasuve, Saksa okupatsiooni ja 1944. aasta lahingud. Ajaloolase Peeter Kaasiku äsja ilmunud „Suur sõda ja Eesti“ täidab seda lünka.

Raamat räägib suurest sõjast Eesti territooriumil, okupatsioonivõimude vahetumisest ning okupatsioonivõimu institutsioonidest ja teostajatest nii sõjategevuse kui ka lahingute vahelisel ajal. Rikkalikult illustreeritud teos vastab muu hulgas sellistele küsimustele, nagu millised olid eri okupatsioonivõimude kaugemad eesmärgid ja struktuur, missugused armeevõimud ja tsiviilorganisatsioonid juhtisid neil aastail elu Eestimaal ning kuidas säilis ja arenes neis tingimusis Eesti iseseisvuse taastamise lootus.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Viikingiaja aarded Eestist

Idateest, rauast ja hõbedast

Mauri Kiudsoo, 232 lk

© IMELINE AJALUGU

Üha rohkem teadlasi on veendunud, et tänase Eesti, Läti ja Soome aladel elanud inimesed olid samasugused viikingid nagu tollased taanlased, rootslased ja norrakad.

Paar sajandit enne muistset vabadusvõitlust lõid mitu Eesti piirkonda majanduslikult õitsele. Rikkus kogunes siia tänu kaubateedele, mis ühendasid Skandinaaviat Kiievi ja Konstantinoopoliga ning kulgesid mööda Eesti rannikut ja jõgesid. Peale kaupade vahendamise eksportisid muistsed eestlased selle turustuskanali abil Euroopasse tuhandeid tonne soomaagist valmistatud rauda, mille eest voolas siia vahetuskaubana hiiglasuuri hõbedakoguseid.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Hõimlased

Neandertallaste elu, armastus, surm ja kunst

Rebecca Wragg Sykes, 432 lk

© IMELINE AJALUGU

Legendaarne kirjanik, ajaloolane, futuroloog ja filosoof Yuval Noah Harari, kultusraamatu „Sapiens“ autor, iseloomustab seda raamatut nii: „Väärt lugemisvara kõigile, keda huvitab inimkonna käekäik.“

„Väga hea raamat neandertallastest ja ka üksikasjalik pilguheit tänasesse arheoloogiasse,“ lisab Tartu Ülikooli arheoloog Aivar Kriiska.

Tunnustatud Briti arheoloog Rebecca Wragg Sykes pöörab selles raamatus meie ettekujutuse neandertallasest kui moodsale inimesele allajääjast ja igati alaväärtuslikust olendist täielikult pea peale. Sykes juhatab lugeja olulisimate neandertallast puudutavate avastuste juurde ning näitab, kus ja kuidas ta elas, milline oli tema kultuur ja armuelu. Meie silme ette kerkib uudishimulik, leidlik, osav ja ennekõike kohanemisvõimeline muistne sugulane.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Metsavennad

Arheoloogid ja ajaloolased metsavendade jälgedel

Peeter Kaasik, Mauri Kiudsoo, Pearu Kuusk, Martin Herem, Üllar Kurik

© IMELINE AJALUGU

See raamat on tähelepanuväärne, sest tugineb suuresti mitte arhiivimaterjalidele, vaid arvutule hulgale arheoloogilistel väljakaevamistel kulutatud töötundidele ja saadud tulemuste hilisemale analüüsile. Välitööde abil on autorid kaotanud mitmed valged laigud senistes teadmistes metsavendluse kohta. Raamat annab palju infot end metsas varjanud meeste ja naiste igapäevaelust, punkriarhitektuurist jms: kust metsavennad süüa said, millistes varjualustes nad elasid, kuidas oma aega veetsid ja lapsi kasvatasid.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Sestertsist sendini

2000 aastat raha Eestis

Ivar Leimus, Mauri Kiudsoo, Gunnar Haljak, 288 lk

© IMELINE AJALUGU

See raamat on esimene terviklik raha ajalugu Eestis käsitlev raamat. Meie mündiasjatundjate raskekahurväe aastakümnete pikkune töö on selles suureformaadilises ja kopsakas raamatus kenasti kaante vahele saanud.

Teos toob esmakordselt lugejani Eesti mündiajaloo kogu selle kirevuses, alates Rooma keisrite nimel löödud rahadest kuni Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks emiteeritud meene- ja mälestusmüntideni. Sinna vahele mahuvad viikingiaegsed aarded, keskaegne rahalöömine Vana-Liivimaa keskustes, Rootsi ja Poola võimu all toimunud kohalik müntimine, rahaolud tsaariajal ja sõjaeelses Eesti Vabariigis, okupatsiooniaastate võõrad väärtmärgid ning taasiseseisvunud Eesti kroonid.

Raamat on mõnus lugemine mitte üksnes käsiraamatuga kollektsionäärile-numismaatikule, vaid pakub hüva infot niihästi tavalisele minevikuhuvilisele kui ka professionaalsele ajaloolasele. Raamatus on üle 400 illustratsiooni ja soovitatava kirjanduse nimestik, kust võib ammutada veelgi põhjalikumat teavet.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Islami impeeriumid

Ühe tsivilisatsiooni ajalugu viieteistkümne linna näitel

Justin Marozzi, 440 lk

© IMELINE AJALUGU

Tuhat aastat tagasi valitses islam maailma. Paljud Põhja-Aafrika, Lähis-Ida ja Kesk-Aasia linnad olid nii arhitektuurilised, intellektuaalsed kui ka majanduslikud ilmaimed. Neis sulasid ühte sõjaline jõud, kunstiline suursugusus, äriline vägevus ning vaimne pühadus.

„Islami impeeriumid” vaatleb viieteistkümne islami linna kuldaega. Erakordsed arhiivimaterjalid, reisikirjad, kaardid, fotod, ajalooraamatud ning meenutused nendest linnadest pakuvad uusi vaatenurki teemadele, mis selles regioonis siiani vastu kajavad. Need materjalid räägivad loo, mis erineb märkimisväärselt tänapäeva arusaamast islami maailma kohta. Ennekõike jutustavad need tolerantsuse, pluralismi ning kosmopoliitsuse vaimust, mis valitses kunagi islami tsivilisatsiooni – ja mida paljud loodavad taas ellu äratada.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Moodne joon

Eesti linnaelu 1920.-1930. aastail

Autorite kollektiiv, 352 lk

© IMELINE AJALUGU

„Moodne joon“ on lugu Eesti ajaloo ühest kaunimast ajajärgust. Need kaks üürikest aastakümmet, mil eestlane sai oma vaba riiki üles ehitada, tegi ta seda õhina ja innuga. Euroopa tuksus seniolematus rütmis ja vastsündinud Euroopa väikeriik üritas sellega sammu pidada. Olgu juttu kardinaliistust või kleidi tegumoest, kõikjal seati eeskujuks moodne joon.

Raamat võtab luubi alla muutused Eesti linnaelus. Esimeste autode ja kodumasinate kasutuselevõtt, pottkübarad ja kõrgemale kerkinud seelikuäär, funkarhitektuur, sportlik elustiil, seninägematud katsetused kunstis, uut moodi suhtumine lastekasvatamisse ning esimeste eesti soost ettevõtjate edu – sellest kõigest see raamat räägibki.

Rikkaliku fotomaterjaliga ilus raamat sai auhinna „25 kauneimat eesti raamatut 2022“.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Klaasimeistrid

Eesti klaasitööstuse ajalugu ja toodang

Anne Ruussaar, 240 lk

© IMELINE AJALUGU

Raamatus „Klaasimeistrid“ teeb kunstiteadlane Anne Ruussaar ülevaate Eesti vanimast ja kindlasti ühest võluvaimast tööstusharust – klaasitootmisest. Käsitlemist leiavad kõik olulisemad klaasitööstused, aga ka nende omanikud, tööliskond ja kunstnikud.

Rikkalikult fotodega illustreeritud raamat sisaldab Eestis valmistatud klaasesemete paremaks äratundmiseks ka kataloogi, kus esemed on liigitatud lähtuvalt materjalist, otstarbest ja vanusest, ning väljavõtteid vabrikute originaalkataloogidest.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress