Suur kevadine tühjendusmüük!

13. kuni 26. maini on paljud põnevad Imelise Ajaloo raamatud saadaval 5, 10 või 15 euroga. Heida pilk meie veebipoodi ja vali endale suveks mõnusat lugemist.

© IMELINE AJALUGU

IMELINE AJALUGU

13. MAI 2024

Kuni 26. maini on paarsada Imelise Ajaloo ja Äripäeva kirjastuse raamatut saadaval väga soodsate hindadega. Heida pilk meie raamatupoodi ning vali välja raamatud, mida sooviksid soodsa hinnaga tellida. Allpool tutvustame mõnda meie superhinnaga raamatut lähemalt.

Löögirusikas, vaid 5 eurot

New York Timesi ja Wall Street Journali bestseller

Adam Makos, 384 lk

© IMELINE AJALUGU

Adam Makos on sellesse raamatusse kirja pannud haarava loo USA 3. soomusdiviisi võitlusest Teises maailmasõjas. See pole lugu masinatest, sellest, kuidas üks tank teisega võideldes hakkama sai. See on lugu inimestest. Autor paiskab lugeja loodusjõudude ja vaenlase tule kätte. Ta viib meid kokku vastaspoolega, lastes tunda Saksa tankistide ja risttule alla jäänud tsiviilisikute üleelamisi.

Püüdes selles raamatus ajalooliste üksikasjade suurimat täpsust saavutada, käis autor läbi ilmasõja lahinguväljad – koos meestega, kes seal ajalugu tegid. See, mille Adam Makos eest leidis, oli rabav. Omaaegsed lahingukäsud. Sõdurite intervjuud sõjakirjasaatjatele. Tankikomandöride raadioteadete üleskirjutused, mis võimaldasid nende tegutsemise minutilise täpsusega taastada. Ja palju muudki.“

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Metsavennad, vaid 10 eurot

Arheoloogid ja ajaloolased metsavendade jälgedel

Peeter Kaasik, Mauri Kiudsoo, Pearu Kuusk, Martin Herem, Üllar Kurik

© IMELINE AJALUGU

See raamat on tähelepanuväärne, sest tugineb suuresti mitte arhiivimaterjalidele, vaid arvutule hulgale arheoloogilistel väljakaevamistel kulutatud töötundidele ja saadud tulemuste hilisemale analüüsile. Välitööde abil on autorid kaotanud mitmed valged laigud senistes teadmistes metsavendluse kohta. Raamat annab palju infot end metsas varjanud meeste ja naiste igapäevaelust, punkriarhitektuurist jms: kust metsavennad süüa said, millistes varjualustes nad elasid, kuidas oma aega veetsid ja lapsi kasvatasid.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Inimtulv, vaid 5 eurot

Kuidas on rahvastik kujundanud tänapäeva maailma

Paul Morland, 368 lk

© IMELINE AJALUGU

Briti impeeriumi tõus ja langus, Ameerika Ühendriikide kujunemine suurriigiks, Natsi-Saksamaa ja Nõukogude Venemaa võidu- ja allakäik – neid ajaloolisi protsesse oleks võimatu mõista, kui me ei uuri, mis samal ajal toimus mainitud riikide rahvastikuga. Demograafilised muutused aitavad selgitada ka seda, miks hääbus araabia kevad, kuidas Hiina on nii kiiresti esile tõusnud ja miks Suurbritannia hääletas Brexiti ja USA Donald Trumpi poolt.

Viimase aja ühes tähelepanuväärsemas demograafiateemalises raamatus käsitleb Paul Morland möödunud kahe sajandi olulisemaid globaalseid sündmusi, aga vaatab ka tulevikku.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Sapiens, vaid 15 eurot

Inimkonna lühiajalugu

Yuval Noah Harari, 560 lk

© IMELINE AJALUGU

See teos on tänaseks saanud kultusraamatuks, tõeliseks bestselleriks. Yuval Noah Harari läbimurderaamat „Sapiens“ on meie ostetuim raamat läbi aegade.

Raamatu algus on ligi 70 000 aasta taguses ajas, mil hakkas välja kujunema inimteadvus. See uurib esmalt, missugust rolli mängis Homo sapiens globaalsete ökosüsteemide kujunemises ja mil moel pandi alus tänapäevase maailma tekkele. Seejärel vaadeldakse võimsaimate impeeriumide tärkamist ja arenemist ning seostatakse ammuseid suundumusi tänapäevaste teadussaavutustega, uurides üksiksündmusi laiemate ideede kontekstis.

Dr Harari kutsub lugejat ka tulevikku vaatama. Mõne viimase aastakümne jooksul on inimene asunud oma tahtele allutama loodusliku valiku seadusi, mis on nelja miljardi aasta vältel kujundanud elu maakeral. Meil on tekkimas võime kujundada mitte üksnes endi ümber olevat maailma, vaid ka iseennast. Kuhu see meid välja viib? Kelleks me õigupoolest saada soovime?

Kaartide, fotode ja skeemidega ilmestatud köitev jutustus ei jäta ükskõikseks kedagi, kellele lähevad korda meie minevik ja tulevik. Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Huntide aeg, vaid 10 eurot

Viikingid, anglosaksid ja võitlus Põhjamere impeeriumi pärast

Tore Skeie, 328 lk

© IMELINE AJALUGU

Tore Skeie, Norra noorema põlve ajaloolane, on kirjutanud viimaste aegade ühe parema viikingiraamatu.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Meie geenide pikk reis, vaid 10 eurot

Lugu meist ja meie esivanemaist

Johannes Krause, Thomas Trappe, 232 lk

© IMELINE AJALUGU

Migratsioon ei ole mingi uus nähtus – sestsaati, kui inimene püstises asendis kõndima hakkas, on ta rännanud kodumaalt Aafrikast kogu maailma, sealhulgas Euroopasse. Kuigi esimesest pöördelisest migratsiooni­lainest on möödunud tervenisti 8000 aastat, hakkavad alles nüüd selguma selle täpsemad üksikasjad. Seda suuresti tänu noorele teadusharule arheogeneetikale, mis pakub juba praegu määratul hulgal uusi teadmisi meie päritolu kohta.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Hõimlased, vaid 10 eurot

Neandertallaste elu, armastus, surm ja kunst

Rebecca Wragg Sykes, 432 lk

© IMELINE AJALUGU

Legendaarne kirjanik, ajaloolane, futuroloog ja filosoof Yuval Noah Harari, kultusraamatu „Sapiens“ autor, iseloomustab seda raamatut nii: „Väärt lugemisvara kõigile, keda huvitab inimkonna käekäik.“

„Väga hea raamat neandertallastest ja ka üksikasjalik pilguheit tänasesse arheoloogiasse,“ lisab Tartu Ülikooli arheoloog Aivar Kriiska.

Tunnustatud Briti arheoloog Rebecca Wragg Sykes pöörab selles raamatus meie ettekujutuse neandertallasest kui moodsale inimesele allajääjast ja igati alaväärtuslikust olendist täielikult pea peale.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Kõrgem kutse, vaid 10 eurot

Armutu võitlus, ootamatu vennastumine

Adam Makos, 378 lk

© IMELINE AJALUGU

Detsember 1943. Ribadeks tulistatud USA pommituslennuk näeb sõjaaegse Saksamaa kohal kurja vaeva, et pääseda vaenlase õhuruumist. Ühtäkki võtab sellele sappa Saksa hävitaja. Selle piloot on vana õhuäss – ja ta võib ühe päästikuvajutusega hävitada nii USA piloodi kui ka tema võitluskaaslased …

Mis edasi juhtub, on midagi hämmastavat.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Eesti muinasaarded, vaid 10 eurot

Mauri Kiudsoob, 200 lk, suur formaat

© IMELINE AJALUGU

Eestist on avastatud sadu aardeid kümnete tuhandete müntide ja ehetega. Paljudest küladest on tulnud päevavalgele mitu eriilmelist ja -aegset aardeleidu. On ju Eesti äärmiselt keeruka ajalooga maa, mida räsinud korduvalt sõjad, näljahädad ja katkud. Enam kui kord on terved külad koolnud inimestest tühjaks, võõra kadeduse pelus maja- või õuenurka kaevatud varanatuke jäänud sajandeiks õnnelikku leidjat ootama.

Raamat „Eesti muinasaarded“ tutvustab lähemalt Eestist avastatud muinasaardeid, mille nimetuse alla mahuvad sellised leiud, mis on maapõue jäänud viimase jääaja ja 13. sajandi neljanda veerandi vahel.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Ardennid 1944, vaid 10 eurot

Hitleri viimane suurpealetung

Antony Beevor, 456 lk

© IMELINE AJALUGU

Detsembris 1944 tegi Hitler Belgias Ardennide lumiste metsade ja kuristike vahel viimase katse sõja käiku pööret tuua. Plaan oli läänerinne läbi lõigata ning liitlaste üksused sisse piirata. Ehkki kogenud kindralid kahtlesid ettevõtmise edus, uskusid Saksamaa juhid ja nooremad ohvitserid, et see annab võimaluse lääneliitlased peatada ning päästa oma kodud ja pered läheneva Punaarmee käest.

„Ardennid 1944“ on tunnustatud sõjaajaloolase Antony Beevori järjekordne suurepäraselt jutustatud lugu, mis kirjeldab toimunut nii väejuhtide otsuste ja võimumängude perspektiivist kui ka rindemeeste ja tsiviilisikute üleelamiste ja kannatuste kaudu.

Soodushinnaga saad selle raamatu tellida siit.

Lisaks ülalmainituile saad valida veel ligi paarisaja raamatu seast. Rohkem infot selle raamatu kohta leiad siit

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress