Indiaanlaste halvim õudusunenägu: valged tulevad!

© David H. Wright / Bridgeman Images

ESBEN MØNSTER-KJÆR

1. APRILL 2020

Briti Ameerika valdustes jäid uusasunike kolooniad kuni 1775. aastani Atlandi ookeani ranniku piirkonda, ent siis ületas karusnahakütt Daniel Boone mäed ning jõudis Kentuckysse. Miljonid valged järgnesid talle ja peagi pidid indiaanlased hakkama võitlema ellujäämise eest. Haigused, sõda, küüditamine ja nälg hävitasid ühe hõimu teise järel.

Ühel ööl aastal 1775 magas väike valgete asunike rühm Kentuckys lõkke ääres rasket und. Rajaleidja Daniel Boone’i juhtimisel sinna saabunud britid rikkusid tegelikult seadust, sest viibisid indiaanlaste maal. Ootamatult kõlasid öövaikuses püssi­lasud. Keegi härra Twitty sai mitu kuulitabamust ja veri hakkas voolama.

Tema ori hüppas hirmunult püsti, kuid sai kuulitabamuse pähe ja langes surnult lõkkesse. Puude vahelt kostsid ihukarvu püsti ajavad sõjahüüded ning šooni-indiaanlased tormasid segaduses uus­asunike sekka.

Kaks sõdalast viskusid Twitty kallale, et meest skalpeerida, kuid tema väike buldog asus vasturünnakule. Sellal, kui indiaanlased oma sõjanuiadega koera tümitasid, kasutas ameeriklane juhust ja põgenes. Keset kaost kogunesid asunikud ümber 41aastase Daniel Boone’i ja lõid lõpuks rünnaku tagasi.
„Kolonel Boone ja veel mõni esinesid kõhklematult ja kartmatult,“ kirjutas üks ellujäänu hiljem.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress