Isolatsioon - viimane kaitsevall maailma halvimate haiguste vastu

Kui ravimid ei aita, on võimud aastatuhandeid kasutanud katku, koolera jt haiguste epideemiate vältimiseks karantiini. Alati pole see toimunud kodanike endi vabal tahtel.

© Wikimedia Commons

METTE IVERSEN

02. JAANUAR 2021

Umbes 50 Hiina immigranti lebasid Hotel Globe’i iiveldama ajavas magamisruumis. See oli võõrastemaja, kus linna alamklass võis üürida voodi 10 sendi eest öö kohta. Kätte oli jõudnud 1900. aasta 6. märtsi südaöö. Üks noor hiinlane oli suurema osa õhtust valude käes vingerdanud, kuid lamas äkki täiesti vaikselt. Tema naaber muutus lõpuks nii murelikuks, et tundis sundi minna teda vaatama.

Seal nägi ta hirmuga, et tema kaasmaalasel oli huulte ümber verine vaht ning ta nahk oli kahvatu ja külm. Polnud kahtlust – mees oli surnud. Kiiresti kutsuti öövalvur, kes tegi majutus­nimekirja abil kindlaks, et surnu­keha kuulus 44aastasele hiinlasele Chick Ginile. Õige pea saabusid terviseametnikud Hotel Globe’i, et surnukeha uurimisele viia.

Koidikul kummardus värskelt diplomeeritud patoloog Frank P. Wilson Chick Gini surnukeha kohale. Tolle lümfisõlmed kaenla all ja kubemes olid kõvad ja suured just nagu õunad. Kirurgilise Y-lõikega avas dr Wilson rindkere ning märkas organeid, mis olid verest turses. Mööda Wilsoni selga jooksid külmavärinad. Oli see tõesti see, mida ta kartis?

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress