Jeesuse vennale omistatud reieluud uuriti teaduslikult

 

© Web Gallery of Art

ANDREAS ABILDGAARD

1. JUULI 2021

Inimese reieluufragmendi analüüs näitas, et Roomas Apostlite kirikus (Santi Apostoli) säilitatavad maised jäänused ei kuulunud Jaakobus nooremale, keda peetakse kirikuloos Jeesuse vennaks. Pärast Jeesuse surma sai temast Jeruusalem­ma koguduse juht ja ta suri märtrisurma.

Taani keemiaprofessor Kaare Lund Rasmussen uuris kiriku palvel luu­fragmente, mis olid Apostlite kirikusse jõudnud esimese sajandi keskel pärast Kristuse sündi. Tollal oli tavaks kristlike märtrite hauad lahti kaevata ning nende luud viia kirikusse, kus neid kummardati. Rooma kirikus säilitatakse väidetavasti ka apostel Filipposele kuulunud jalga, mida ei saanud paraku uurida, sest see lagunes kergesti. Jaakobus nooremale kuulunud luutükki oli aga võimalik dateerida.

Maali paremas servas kujutatakse apostel Filippost. Kas Apostlite kiriku munkade käes on Filippose jalg, pole veel päris selge. Jala seisund on dateerimiseks liiga halb.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress