Jehoova tunnistaja hoiatas inimesi viimse kohtupäeva eest

© Library of Congress

MAGNUS VÄSTERBRO

1. DETSEMBER 2023

Kui 27aastane ärimees ja isehakanud piibliuurija Charles Taze Russell abi­ellus 1879. aasta kevadel endast kaks aastat vanema Maria Frances Ackleyga, ei eeldanud ta, et nende abielu kujuneb eriti pikaks. 

Ta oli veendunud, et tema – ja võib-olla ka ta naine – kaotab peagi oma maise keha ja napsatakse hingena maa pealt, et liituda taevas Jeesuse rahvaga. Just nimelt sellise ülesvõtmisega pidi algama maa­ilmalõpp, mille käigus ilmutab end Jumala kuningriik.

Russell oli veendunud, et õige pea tuleb Jeesus tagasi maa peale. Esialgu on ta kohal nähtamatuna, aga seejärel, kui kõik maised kuningriigid ja ka kõik kirikud on kadunud, astub ta inimkonna ette kogu oma majesteetlikkuses.

Nimetas ennast piibliuurijaks

Russell uskus, et tema maisel persoonil on maa peal tegutsemiseks aega jäänud väga vähe, kuid järele jäänud aja pühendas ta uurimistööle ja selle käigus endale avanenud tõdede levitamisele. Tegelikult rajas ta kirikut või sekti, kuigi Charles Russell ise ei kasutanud selliseid sõnu, et kirjeldada enda loodavat liikumist. Ta arvas, et on lihtsalt piibliuurija, kes läheb tagasi algse piibli juurde ja loob puhta ja võltsimata usu, mis põhineb pühakirja tegelikul sõnumil.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress