Jõuluime vihmametsas

1971. aasta jõululaupäeval kukkus Peruu vihmametsa kohal kolme kilomeetri kõrguselt alla lennuk, milles istus 17aastane Juliane Koepcke. Vigastatuna, poolpimedana ja ihuüksi asus neiu võitlema ellujäämise nimel.

© Bettmann / Getty Images & Shutterstock

SØREN FLOTT

5. DETSEMBER 2022

Õhkkond reisilennukis, mis oli 1971. aasta jõuluõhtul teel Peruu pealinnast Limast keset vihmametsa asuvasse Pucallpa linna, oli hea. Reisijate seas oli ka 17aastane Juliane Koepcke, kes oli koos emaga teel kohtuma isaga, et üheskoos jõule pidada. Stjuardessid olid just hakanud kandikuid kokku korjama, kui korraga tõmbus taevas pigimustaks.

Lennuk oli kolme kilomeetri kõrgusel ja oma istmelt nägid Juliane ja tema ema ägedat äikest. Lennuk rappus turbulentsuse tõttu ja äkki kargasid lahti kõik käsipagasite luugid. Kotid ja jõulukingid kukkusid pähe reisijatele, kes tõstsid ärevalt kisa. Juliane vaatas ema poole, kes püüdis teda rahustada. Siis sähvatas välk otse nende akna taga.

„Nüüd on kõik,“ jõudis ema öelda hetk enne seda, kui lennuk puruks kisti. Nagu unes märkas Juliane, et salongi vahekäik langes püstloodis allapoole. Seejärel pimenes kõik.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 9,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress