Anastasia elas hukkamise üle?

1918. aastal Vene kodusõja ajal mõrvati Jekaterinburgis endine keiser Nikolai II ja ta perekond. Visalt püsivate kuulujuttude järgi õnnestus noorimal tütrel Anastasial kommunistidest hukkajate käest põgeneda.

© Album/Oronoz/Imageselect

ANDREAS ABILDGAARD

APRILL 2023

Kell oli üle südaöö, kui Romanovite ihuarst Eugene Botkin 17. juulil 1918 suurvürstinna Anastasia äratas. Mees palus tal riietuda. Peagi pärast seda viidi 17aastane Anastasia koos ülejäänud perekonna ja nende teenijatega alla keldriruumi.

Aasta varem oli Anastasia isa, Vene keiser Nikolai II, troonist loobunud. Bolševike riigipöörde järel puhkes kodusõda nende ja tsaaripooldajate vahel. Anastasia õnnetu­seks viibis tema perekond vangis­tuses kommunistide käes olevas Jekateringburgis.

Anastasia sai nime kristliku märtri järgi, kes suri 304. aastal pKr Rooma impeeriumis puhkenud kristlaste tagakiusamise ajal. „Oh jumal, milline pettumus! Neljas tüdruk!“ lausus Ksenja Aleksandrovna (Anastasia tädi), kui Anastasia 18. juunil 1901 sündis.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress