Kas Venemaal võivad sõdurid otsa saada?

Venemaa rahvaarv väheneb lähiaastail nii palju, et see võib tekitada suuri probleeme Vladimir Putinile, kes unistab hästi väljaõpetatud sõdurite lõpututest ridadest.

© Nsuvorov

BUE KINDTLER-NIELSEN

14. DETSEMBER 2023

Alates sellest, kui Venemaa tungis 24. veebruaril 2022 Ukrainasse, on Vladimir Putin võidelnud n-ö kahel rindel. Samal ajal, kui tema sõdurid ja tankid on püüdnud naaberriiki vallutada, on kodurindel maha peetud lahing demograafilise olukorraga.

Putin soovib peatada Venemaa pikaaegset sündimuse vähenemist. Vene naised sünnitavad juba mõnda aega poole vähem lapsi, kui on tarvis praeguse rahvaarvu säilitamiseks.

Covid-19, sissetung Ukrainasse ja suur väljaränne on põhjustanud Venemaal olu­korra, kus riigi rahvaarv kahaneb aastas umbes ühe miljoni elaniku võrra. See aga tähendab, et ruttu väheneb ka sõjaväe­teenistusse kutsutavate noorte meeste arv. Neist üha rohkemate ajateenistusse kutsumine või mobiliseerimine vähendab riigi töö­jõudu. Probleemile lahenduse leidmiseks pöördus Putin minevikku ja meenutas, kuidas Jossif Stalin lahendas sõdurite vähesuse probleemi. Teise maailmasõja ajal kaotas Nõukogude Liit nii palju noori mehi, et Stalin pidas hädavajalikuks panna riigi naised rohkem lapsi sünnitama.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress