Kes oli esimene iluduskuninganna?

Georgiana Seymour oli abielus Somerseti hertsogi Edwardiga, kes oli poliitik.

© Florilegius / Bridgeman Images

EMRAH SÜTCÜ & BUE KINDTLER-NIELSEN

1. APRILL 2020

Mitut sorti iludusvõistlusi on pidulikel puhku­del korraldatud keskajast saadik. Näiteks valiti maikrahvile kaaslast – see tava oli seotud kevadise pühaga ning seda järgiti mitmes Euroopa riigis.

Esimene naine, kellele omistati tiitel „iluduskuninganna“, on kirjalike allikate kohaselt Inglise Somerseti hertsoginna Georgiana Seymour (1809–1884), kelle ilu olnud silmipimestav. Iluduskuningannaks pühitseti ta Šotimaal 1839. aastal keskaja stiilis peetud pidustustel. Euroopa eliiti kuuluvad mehed ja naised kohtusid sel ammuste aegade rüütliideaale ülistaval üritusel, mille peamine atraktsioon oli keskaegsega sarnanev rüütliturniir. 

Turniir kestis kolm päeva ning sellel oli ligikaudu 10 000 pealtvaatajat. Turniiri võitnud „rüütel“ sai õiguse valida „iluduskuninganna“, kelle seltsis ta võis turniiri lõpus peetaval õhtusöögil aega veeta. Kedagi ei üllatanud see, et valik langes Georgiana Seymourile, kelle suured tumesinised silmad võlusid kõiki. Hertsoginna ilu imetlejate hulgas oli ka Inglismaa kuninganna Victoria, kes turniiri järel enda päevikus päeva kokkuvõtet kirjutades mainis ka Seymouri ilu ja elegantsi.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress