Kuni 19. sajandini peeti psühholoogiat filosoofia ja meditsiiniteaduse haruks. Siis aga otsustas Saksa psühholoog Wilhelm Wundt avada ajaloo esimese psühholoogiainstituudi.
© Wellcome Images
ANDREAS ABILDGAARD
16. OKTOOBER 2023
Inimese teadvuse mõistatus on kogu inimkonna ajaloo ulatuses lummanud paljusid, kuid psühholoogia arenes iseseisvaks teaduseks alles 19. sajandi keskel.
Tolle ajani pidasid paljud psüühika uurimist filosoofia kõrvalharuks, samas aga teiste meelest oli see arstiteaduse osa, milles pööratakse erilist tähelepanu ajule ja närvisüsteemile.
See, kes rajas lõpuks psühholoogia iseseisva uurimisvaldkonnana, oli Saksa arst Wilhelm Wundt – tänapäeval on ta tuntud kui moodsa psühholoogia isa. Wundt polnud esimene, kes uuris inimese vaimumaailma, kuid tema oli esimene, kes kirjeldas end psühholoogina ning asutas õppeasutuse, milles tegeles eranditult psühholoogia uurimisega ja tegi ka teaduslikke katseid.
Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud