Kes sai Hollywoodi kuulsuste alleel esimese tähe?

© Billedbyline

EMRAH SÜTCÜ & BUE KINDTLER-NIELSEN

1. SEPTEMBER 2020

Esimene inimene, kellele pandi täht Hollywoodi kuulsuste alleele (ingl Hollywood Walk of Fame), oli USA filmiinstruktor ja produtsent Stanley Kramer. Talle anti täht 1960. aasta 28. märtsil austusavaldusena filmide eest, mis sageli käsitlesid tundlikke poliitilisi ja sotsiaalseid teemasid. Krameri tuntuimad filmid on „The Defiant Ones“ (1958) ja „Guess Who Is Coming to Dinner“ (1967), mis keskendusid rassismile.

Kuulsuste allee idee sündis 1953. aastal ja selle mõtles välja Hollywoodi kaubanduskoja juht E. M. Stuart. Ta tahtis luua suurejoonelist mälestusmärki, mis tooks linna turiste, ja turundada Hollywoodi – „nime, mis maakera neljas maa­ilmanurgas võrdub glamuuri ja põnevusega“. Arvatavasti oli „tähe“ inspiratsiooniallikaks kohalik hotell Hollywood, mille lagi oli kaunistatud suurte tähtedega, mille sees olid kuulsuste nimed.

Krameri tähe järel on 1960. aastast saadik kuulsuste allee kõnni­tee plaatidele lisandunud 2600 tähte inimeste auks, kes on andnud erakordse panuse filmindusse, televisiooni, muusikasse, raadio- või teatrikunsti.

Loe ka neid artikleid

Kes olid piktid?

Kes olid piktid? Piktidest, rahvast, kes kadus ajalukku 9. sajandil, ei teata palju. © Florilegius/Alamy/Imageselect NIELS-PETER GRANZOW BUSCH 28. SEPTEMBER...

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress