Kes sõi esimesena kummikomme?

Saksa maiustusevalmistaja Hans Riegel elas vaesuses, ent 1922. aastal tuli tal idee valmistada uut moodi komm. Ideest sai üleilmne edulugu, mis tagas Riegelile ja ta järeltulijatele majandusliku jõukuse.

Thomas Rosenau

Imeline Ajalugu

18. veebruar 2023

Värvilised kummikommid sündisid 1922. aastal Saksamaal Bonni linnas ühes väikeses köögis. Kummikommide looja oli vaene maiustusevalmistaja Hans Riegel. Ta oli kaks aastat varem asutanud oma ettevõtte Haribo (nimi tuli tema enda ja tema kodulinna esitähtedest (HAns RIegel ja BOnn).

Esialgu ettevõte vireles. Riegeli tööpäevad kulgesid väikese korteri köögis suhkrumassi karamelliks keetes ning tema töövahendid olid pliit, keedupott, tainarull ja lõikelaud. Valminud kommid viis klientidele koju kätte Hansu abikaasa jalgrattaga.

1922. aastaks sai Riegelil villand nii karamellidest kui ka vaesusest. Ta otsustas, et peab välja mõtlema uut tüüpi kommi, mis aitaks ta haljale oksale. Sündis mõte segada želatiinipõhist massi vaskpotis ja valada siis see vormidesse, mis andis magusa puuviljamaitsega massile väikeste karukeste kuju.

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress