Kõik jahtisid Martin Luther Kingi

Martin Luther King asus 1955. aastal võitlusse mustanahaliste õiguste eest. Järgmised kolmteist aastat jälitasid teda nii Ku Klux Klani rassistid kui ka FBI kõige kõrgemad juhid.

© FRANCIS MILLER / GETTY IMAGES

TROELS USSING

16. APRILL 2022

Coretta King istus sel õhtul oma kodus Alabama osa­riigis Montgomery linnas ja vestles sõbrannaga. Coretta abikaasa baptistipastor Martin Luther King oli nagu tavaliselt kodust ära. Ta pidas ühes baptistlikus kirikus jutlust mustade kaitseks.

Oli 1956. aasta 30. jaanuar. 27aastane King oli kahe kuuga organiseerinud boiko­ti Montgomery bussidele, kus valgetele kehtis eelisõigus istekohtadele. Kingi tegevus oli talle toonud palju vaenlasi valgete seas. Seetõttu muutus Coretta ärevaks, kui kuulis maja ees üht autot peatumas. Järsku tabaski verandat midagi rasket. Coretta vaatas hirmunult oma sõbranna poole ja mõlemad tormasid elutuppa. Kohe pani kurdistav plahvatus maja vappuma, elutuba täitus suitsu ja klaasikildudega.

Hirmunult jooksid sõbrannad lastetuppa, kus Kingide abielupaari vast­sündinud tütar Yoki lebas õnneks vigastamatult hällis.

       

Tule minevikku!

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu.
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress