Kõrgseltskonna kuninganna lasi oma mehe maha

1955. aastal olid Ann ja William Woodward USA üks kuulsamaid paare. Siis aga laskis Ann oma abikaasa kogemata haavlipüssiga maha. Peagi levisid kuuldused, et see ei pruukinudki olla õnnetus.

© Bettmann / Getty Images

TROELS USSING

17. AUGUST 2023

Kell oli veidi kaks läbi öösel. Kätte oli jõudnud 1955. aasta oktoobrikuu, oli pühapäev. Ann Woodward võttis silmilt siidist magamismaski ja jäi kuulatama. Tavaliselt valitses New Yorgi lähedases eksklusiivses elamus, kus naine koos oma jõuka abikaasa William Woodward juunioriga elas, sel kellaajal vaikus. Nüüd aga kuulis Ann majas kahtlasi hääli. Alles hiljuti oli üks murdvaras käinud rööv­retkedel Long Islandil Oyster Bay linnas ning seetõttu oli 39aastasel Annil viimasel ajal magades haavlipüss käeulatuses.

Naine lükkas oma puudli voodist välja ja haaras relva. Vaikselt võttis ta kinni uksenupust ja tegi ukse tasakesi lahti. Pimedas koridoris silmas ta meesterahva siluetti. Ann tõstis relva ja sihtis. Kõlas kaks lasku ja mees kukkus maha.

Ohver jäi elutult põrandale lebama, ja kui Ann tule põlema pani, avastas ta enda õuduseks, et oli tapnud oma 35aastase abikaasa.

Imeline Ajalugu on Skandinaavia suurim ajalooajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Ajalugu püsimaksega 10,95 € ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress